البرزپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

ظرفیت های کار در البرز تحقق شعار سال را امکانپذیر می کند

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز با اشاره به شعار سال مقام معظم رهبری که بر تولید و اشتغال آفرینی تاکید داشته اند، گفت: ظرفیت های کار و کارگری در این استان تحقق شعار سال مقام معظم رهبری را هر چه بیشتر امکانپذیر می کند.

ظرفیت های کار در البرز تحقق شعار سال را امکانپذیر می کند
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز با اشاره به شعار سال مقام معظم رهبری که بر تولید و اشتغال آفرینی تاکید داشته اند، گفت: ظرفیت های کار و کارگری در این استان تحقق شعار سال مقام معظم رهبری را هر چه بیشتر امکانپذیر می کند.
«عبدالله دارایی» در سخنان پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه کرج با اشاره به اینکه از پنجم تا ۱۱ اردیبهشت به عنوان هفته کار و کارگر نامگذاری شده، افزود: یکی از اهداف جمهوری اسلامی ایران صیانت از طبفات محرومی بود که در زمان پهلوی مورد ظلم قرار می گرفتند.
وی اظهار داشت: رسیدگی به وضعیت مستصعفان و محرومان جامعه، رفع مشکلات آن ها، احقاق حقوق آن ها و برقراری عدالت اجتماعی به بهترین ثمره و آرمان انقلاب اسلامی ایران تبدیل شد.
وی با بیان اینکه کارگران در پیشانی اندیشه ثروت آفرینی برای کشور نقش آفرین هستند و خواهند بود، گفت: اهمیت توجه به امر تولید، اشتغال، کارآفرینی، تعاون، کار و کارگری مکرر در کلام امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی بیان شده که شاهد آن وجود مولفه تولید در نامگذاری سال ها می باشد.
دارایی افزود: این نامگذاری ها نشانگر تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر حساس ترین مسایل کشور یعنی اقتصاد و اشتغال برای توسعه و خودباوری در کشور می باشد.
وی در ادامه به فرارسیدن هفته کار و کارگر و پاسداشت کارگران و کارفرمایان اشاره کرد و اظهار داشت: در البرز به دلیل قرار رفتن شهرک های صنعتی و محیط های کارگری فعال و صدها واحدهای تولیدی ظرفیت های خوبی نهفته است که با تامین مسکن کارگران و امکانات پشتیبانی می توان پاسخگوی نیاز کارجویان البرزی بود.
دارایی به فضای تعاونی ها و کارگاهی کوچک اشاره کرد که ظرفیت دیگری برای ایجاد اشتغال هستند که رفاه اجتماعی را در پی دارد.
وی گفت: دولت مردمی سیزدهم و وزیر کار، رفاه و امور اجتماعی همواره در راستای قدردانی از زحمات و تلاش های کارگران و تولید تمام همت خود را برای رفع مشکلات آن ها و رفع فقر مطلق قرار داده اند که این تلاش ها نشانگر این است که مسوولان نظام با دردها و مشکلات مردم و کارگران آشنایی دارند و همواره در سیاست گذاری های کلان کشور رفع دغدغه های آن ها را مدنظر قرار دارند و بر بهبود آن اهتمام دارند.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز افزود: کارگران و کارفرمایان از جمله اقشاری هستند که در حوزه اقتصادی و در راستای بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نقش آفرینی دارند.
وی گفت: امروزه کارگران کشور افرادی تحصیل کرده، آگاه، توانمند و دارای درجه ها و رتبه های بالای علمی هستند که خلاقیت در عرصه تولید از نشانه های آن است و هر ساله در جشنواره امتنان در هفته کارگر از نخبگان این عرصه تجلیل می شود.
وی افزود: تحقق شعار «ما می توانیم» از طریق تلاش ها و کوشش های شبانه روزی کارگران و کارفریان اتفاق می افتد.
دارایی خاطرنشان کرد: در راستای تدابیر امیدبخش دولت مردمی سیزدهم و در راستای رهنمودهای حکمیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی، کارگران البرز با همت و عزم راسخ برای افزایش و رشد تولید گام های موثر برداشته تا زمینه تحقق علمی و عملی شعار سال را در پی داشته باشند.
وی در ادامه به ارایه برنامه های هفته کارگر در استان البرز پرداخت که از جمله آن ها حضور در مزار شهدای کارگر و گلباران مزار این شهدا، دیدار با خانواده شهدای کارگری، دیدار با مسوولان استانی، بازدید از واحدهای تولیدی و صنعتی استان و برگزاری جشنواره امتنان به پاس مجاهدت کارگران است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا