دسته‌بندی نشدههرمزگانهرمزگان- سردبیر

استاندار هرمزگان: تکمیل طرح های ناتمام عمرانی مشکل اشتغال را حل نمی کند

استاندار هرمزگان گفت: هم اکنون ۳هزار طرح عمرانی نیمه تمام در استان وجود دارد که اگر همه آنها با فشار یک دکمه و در یک لحظه تکمیل شوند، باز هم تاثیری در حل مشکل بیکاری جوانان هرمزگان ندارند.

استاندار هرمزگان: تکمیل طرح های ناتمام عمرانی مشکل اشتغال را حل نمی کند
استاندار هرمزگان گفت: هم اکنون ۳هزار طرح عمرانی نیمه تمام در استان وجود دارد که اگر همه آنها با فشار یک دکمه و در یک لحظه تکمیل شوند، باز هم تاثیری در حل مشکل بیکاری جوانان هرمزگان ندارند.
به گزارش ایرنا مهدی دوستی در نشست پرسش و پاسخ با فعالان اقتصادی هرمزگان افزود:بردن اعتبارات به سمت طرح های عمرانی باید جبران شود و به جای آن سرمایه گذاری ها به سمت طرح های اشتغال زا هدایت شوند.
وی تصریح کرد: ساختن سالن ورزشی کار بدی نیست ولی مشکل اصلی جوانان و مردم بیکاریست و با ساخت زمین ورزشی شغل ایجاد نمی شود.
نماینده عالی دولت در استان تاکید کرد: این گونه طرح های عمرانی فقط به درد تجارت سیاسی با مردم می خورد اما رویکرد ما آب رسانی و برق رسانی و ایجاد چنین زیرساخت هایی است.
دوستی ادامه داد: هم اکنون ۵۰۰روستای استان خالی از سکنه است که از این تعداد ۴۳۳روستا راه دسترسی داشتند و همین موضوع یکی دیگر از دلایلی است که نشان می دهد اجرای طرح های عمرانی به تنهایی گره گشای مشکلات نیست.
رییس کارگروه توسعه اشتغال استان اضافه کرد: یکی از کارهایی که دنبال شده ، در نظر گرفتن ۱۰هزار میلیارد ریال اعتبار برای برق رسانی به مزارع و حوضچه های پرورش میگوی استان است که می توانند ایجاد کار کنند.
وی خاطرنشان شد: معادل ۱۰درصد هزینه انجام شده برای ساخت سدجگین را صرف آب رسانی به دشت ها و اراضی پایین دست آن کردیم تا سرمایه گذاری بزرگ اولیه فایده ای داشته باشد و بتواند به ایجاد شغل برای مردم منطقه کمک کند.
دوستی همچنین از نهایی شدن طرح موسوم به قانون ته لنجی خبر داد و گفت: در این طرح از معافیت گمرکی برای ملوانان تا بیمه دریانوردان پیش بینی شده که در آینده نزدیک اجرایی خواهد شد.
استاندار هرمزگان پیگیری برای اختصاص سوخت یارانه ای به کشتی های تفریحی برای کمک به گردشگری، برنامه ریزی جهت ایجاد شهرک نساجی، بررسی راهکارهای توسعه سرمایه گذاری در حوزه سیلیس و صادرات آن و تهیه پیش نویس فرصت های سرمایه گذاری استان با ۸۰طرح پیشران را دیگر اقدامات انجام شده معرفی کرد.
وی پس از شنیدن شرح کاملی از مشکلات فعالان اقتصادی استان در بخش های مختلف تصریح کرد: برخی از مسائل طرح شده به سیاست های کلان کشور باز می گردد و از حیطه تصمیم گیری های استانی خارج است.
دوستی اضافه کرد: به عنوان مثال از دیدگاه شخصی و به عنوان یک کارشناس استانی با افزایش ۵۷درصدی دستمزد کارگران مخالفم و آگاهان اقتصادی نیز از این تصمیم تعجب کردند اما من تنها در حیطه اختیارات و مسوولیت خود می توانم اظهار نظر کنم.
وی با اشاره به اختصاص ۱۱هزار میلیارد ریال تسهیلات برای نوسازی باغات و جایگزینی درختان غیرثمری بر لزوم جذب سریع تر این تسهیلات تاکید و از روند آهسته جذب این تسهیلات انتقاد کرد.
استاندار هرمزگان همچنین خواستار تلاش بیشتر برای جذب ۱۴۴هزار میلیارد ریال تسهیلات مصوب سفر رییس جمهوری شد و تاکید کرد: در صورت کافی نبودن اقدام در این حوزه، این تسهیلات نصیب استان نخواهد شد و برگشت می خورد.
در این نشست که به میزبانی و برنامه ریزی اتاق بازرگانی ، صنایع ، معادن و کشاورزی هرمزگان برگزار شد، فعالان اقتصادی و روسای کمیسیون ها و کارگروه های اتاق بازرگانی به بیان مشکلات و چالش های حوزه فعالیت خود پرداختند و خواستار توجه ویژه استاندار به این بخش شدند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا