اجتماعیدسته‌بندی نشدهشرکت های خلاقکسب و کارهای نوپاهمدانهمدان- سردبیر

استاندار همدان: مبنای اشتغال‌زایی دستگاه‌های اجرایی استان همدان جمعیت باشد

استاندار همدان با بیان اینکه مبنای اشتغال‌زایی دستگاه‌های اجرایی استان همدان باید جمعیت باشد، گفت: ایجاد اشتغال در روستاها، پایایی، ماندگاری و عدم مهاجرت به شهرها را تضمین خواهد کرد.

به گزارش بازارکار به نقل از بازار؛ علیرضا قاسمی فرزاد در جلسه کارگروه اقتصاد و سرمایه‌گذاری استان گفت: امروز سه مبحث در جلسه کارگروه اقتصادی و سرمایه‌گذاری استان بررسی شد که در سه قسمت اشتغال ثبت شده در سامانه ملی رصد و از آخرین وضعیت تسهیلات روستایی و آخرین وضعیت تسهیلات مشاغل خانگی گزارش مبسوطی ارائه شد.
وی با بیان اینکه تا پایان مردادماه سال جاری چهار هزار و ۳۰۰ نفر بیمه تامین اجتماعی شده‌اند که بخشی از آن‌ها عشایر و روستاییان هستند، گفت: با توجه به کم‌آبی و بحران آب در استان، توجه به مبحث امنیت غذایی و بهره‌وری آب و خاک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
استاندا همدان با تاکید بر اینکه ایجاد اشتغال در روستاها، پایایی، ماندگاری و عدم مهاجرت به شهرها را تضمین خواهد کرد، افود: باید دستگاه‌های اجرایی و حمایتی وارد میدان شوند و زمینه تحقق تعهد استانی سهمیه اشتغال را فراهم کنند.
وی یادآور شد: حدود ۴۰ درصد از تعهد سهمیه اشتغال استان محقق شده است که ۵ درصد از میانگین کشوری بالاتر هستیم و با تلاش مجموعه بانک‌های استان متوسط ۸۰ درصد از تسهیلات بند تبصره ۱۸ جذب شده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا