آموزش و مهارتهرمزگانهرمزگان- سردبیر

رنگ‌بندی اقتصادی در هرمزگان/تولید و اشتغال مهم‌ترین شاخص قرار گرفتن طرح‌ها در مسیر سبز است

استاندار هرمزگان، ساماندهی مجوزها و از بین رفتن انحراف‌ها و تخلف‌ها را بسیار مهم برشمرد و از تعریف مسیرهای سبز، زرد و قرمز برای طرح‌های اقتصادی استان خبرداد و گفت: تولید و اشتغال مهم‌ترین شاخص قرار گرفتن طرح‌ها در مسیر سبز است.

به گزارش بازارکار، مهدی دوستی در نشست شورای برنامه‌ریزی استان با اشاره به اهمیت ساماندهی مجوزها و شرایط تغییر کاربری‌ها افزود: در این مسیر از بین رفتن انحرافات و تخلفات برای ما بسیار مهم است؛ برهمین اساس در این شورا سه مسیر سبز، زرد و قرمز برای قرارگرفتن طرح‌ها تعریف شد.

وی مسیر سبز را ویژه طرح های رشد هرمزگان برشمرد و بیان داشت: طرح‌های اولویت‌دار استان در مسیر سبز تعریف می‌شوند و سایر طرح‌ها در ردیف‌های زرد و قرمز قرار می‌گیرند و به طرح‌های رشد که در مسیر سبز تعریف شده‌اند؛ زمین، تسهیلات، یارانه نرخ سود تسهیلات و سایر کمک های فنی اعتباری تعلق می‌گیرد.

استاندار هرمزگان مهم‌ترین شاخص طرح‌های مسیر سبز را تولید و اشتغال دانست و ادامه داد: ما موظف هستیم به منظور شکستن انحصار برای طرح‌های دارای ظرفیت مازاد هم مجوز صادر کنیم ولی حمایت‌های جدید شامل آن‌ها نمی‌شود.

دوستی با قدردانی از امام جمعه بشاگرد که با حضور وی و ارتباط وبیناری همزمان شورا، مرکز قالیبافی شهرستان افتتاح شد، گفت: آموزش قالیبافی و راه‌اندازی این مرکز با محوریت اشتغال بانوان از بشاگرد آغاز شده است و بنا به استقبال مردم، این هنر صنعت در سایر مناطق استان نیز توسعه خواهد یافت.

وی الحاق ۷۱ هکتار زمین به رویدر بندرخمیر را مصوبه دیگر شورای برنامه‌ریزی استان اعلام کرد و اظهارداشت: این الحاق برای استفاده طرح نهضت ملی مسکن انجام شد که ۲ برابر نیاز بلندمدت ۱۰ ساله رویدر را تامین می کند و در قطعات بالای ۲۰۰ متر به مردم تحویل داده خواهد شد.

استاندار هرمزگان، بررسی و تصویب ۷۶ طرح مشمول دریافت تسهیلات تبصره ۱۸ را از دیگر مصوبه های شورای برنامه ریزی استان دانست .

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا