آموزش و مهارتهرمزگانهرمزگان- سردبیر

شرکت‌های اقماری صنایع هرمزگان در داخل استان مستقر شوند

نماینده ولی فقیه در هرمزگان گفت:‌ شرکت‌های اقماری که ذیل صنایعی همچون آلومینیوم المهدی فعالیت می‌کنند اگر در خود استان مستقر باشند باعث کاهش قیمت تمام شده محصول می‌شوند و از طرفی ارزش افزوده برای استان هرمزگان ایجاد می‌کنند.

به گزارش بازارکار، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد عبادی‌زاده در دیدار مدیرعامل شرکت آلومینیوم المهدی هرمزگان اظهار داشت: شرکت‌های اقماری برخی از صنایع به صورت کامل در خارج از این استان مستقر هستند.

وی ادامه داد: استقرار شرکت‌های اقماری ذیل صنایع در استان هرمزگان نقش مهمی در کاهش نرخ بیکاری دارد و باید حضور این شرکت‌ها در استان در دستور کار قرار گیرد.

وی اضافه کرد:‌ هر شخصی که می‌خواهد در حوزه شرکت‌های اقماری آلومینیوم فعالیت کند باید در هرمزگان مستقر باشد؛ چراکه این امر باعث بهبود برخی از شاخص‌های اقتصادی این استان می‌شود.

امام جمعه بندرعباس یادآور شد:‌ امیدوارم صنعت آلومینیوم که در مقطعی دچار توقف شد بتواند با قدرت به راه خود ادامه دهد و ظرفیت تولید را افزایش دهد.

وی گفت: رتبه فقر و فلاکت در استان هرمزگان برای هیچ شخصی قابل باور نیست و رئیس جمهور نیز در سفری که به هرمزگان داشتند، تاکید ویژه‌ای روی کاهش نرخ بیکاری استان داشتند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، با بیان این نکته که صنایع باید بخشی از معضل بیکاری هرمزگان را حل کنند، ابراز کرد: سرمایه‌گذاری دولت در بخش‌های کشاورزی، صنایع دستی، صنایع خرد و غیره می‌تواند نقش مهمی در بهبود شاخص‌های اقتصادی داشته باشد.

صنایع به طور جدی در زمینه مسئولیت اجتماعی اقدام کنند

امام جمعه بندرعباس همچنین ابراز داشت: اگر استقرار صنایع در هر منطقه‌ای مزایای مختلفی نداشته باشد، تنها باعث افزایش تورم در بازار مسکن و کالا در استا می‌شود به همین دلیل صنایع باید به صورت جدی در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی اقدام کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده افزود: به رئیس جمهور هم اعلام کرده‌ام که اگر مسئولیت‌های اجتماعی صنایع به کمک استان نیاید با بودجه عمومی دولتی نمی‌توان شاخص‌های منفی هرمزگان را بهبود بخشید و فاصله موجود با استان‌های دیگر را کم کرد.

وی ادامه داد:‌ استان خوزستان پارسال افزون‌بر هفت هزار میلیارد تومان از بخش مسئولیت‌های اجتماعی بهره‌مند شده و استان کرمان هم تنها در بخش ورزش بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان در قالب مسئولیت‌های اجتماعی هزینه کرده است.

وی تاکید کرد:‌ انتظار می‌رود صنایع مستقر در هرمزگان نیز بخشی از مشکلات استان را از طریق ایفای مسئولیت اجتماعی خود برطرف کنند.

نبود ارتباط صنعت با دانشگاه موجب گلایه جامعه نخبگان و دانشگاهی شده است

رییس شورای فرهنگ عمومی هرمزگان با اشاره به ضعیف بودن ارتباط صنعت با دانشگاه در این استان، گفت: نخبگان و دانشگاهیان از نبود ارتباط صنعت با دانشگاهیان در حوزه علم و پژوهش گلایه دارند که آلومینیوم باید از جامعه نخبگان و دانشگاهی برای حل چالش‌های خود استفاده کند؛ چراکه تقویت ارتباط میان صنعت و دانشگاه باعث رشد یکدیگر خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده اظهار داشت:‌ باید تفاهم‌نامه‌هایی میان دانشگاه‌های هرمزگان با دانشگاه‌های برتر کشور منعقد شود تا اگر با چالشی در حوزه صنعت روبرو شد بتوانند از طریق ارتباط با دانشگاه‌های برتر کشور آن را حل کنند.

وی اشاره کرد: آلومینیوم المهدی باید یک دفتر نمایندگی در دانشگاه‌ها و پارک علم و فناوری راه‌اندازی کند چراکه تحقق این امر باعث رشد دانشگاه و صنعت می‌شود.

  نماینده ولی فقیه در هرمزگان در بخش دیگری با اشاره به مصرف بالای برق برخی از صنایع، بیان کرد: برخی از صنایع به اندازه شهر بندرعباس برق مصرف می‌کنند که با احداث نیروگاه اختصاصی توسط صنایع دیگر با چالش کمبود برق مواجه نخواهیم شد.

وی عنوان کرد: احداث نیروگاه در کنار صنعت آلومینیوم اقدام خوبی است که امیدوارم هرچه زودتر به نتیجه برسد و ازطرفی حرکت به سمت شیرین‌سازی آب دریا برای تامین آب مورد نیاز، حرکت بسیار بزرگی در راستای َاستقلال صنعت محسوب می‌شود.

یارانه‌ها و سهمیه‌های پنهان در سود نهایی صنایع لحاظ شود

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان، با اشاره به یارانه‌های پنهان صنایع، ابراز کرد: یارانه‌ها و سهمیه‌های پنهان که به صنایع واگذار می‌شود باید در سود نهایی لحاظ شود، چراکه برخی از محصولات با قیمت بسیار پایین‌تر توسط دولت به صنایع واگذار می‌شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی‌زاده بیان کرد: صنایع باید رشته‌ها و مهارت‌های مورد نیاز خود را به مراکز فنی و حرفه‌ای ارائه دهند تا فنی و حرفه‌ای نیز اقدام به ارائه آموزش‌های مهارتی کند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا