خراسان جنوبیخراسان جنوبی- سردبیردسته‌بندی نشده

۲۷۷ میلیارد تومان در بخش صنعت شهرستان سربیشه سرمایه‌گذاری شد

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سربیشه گفت: سال ۱۴۰۰ پنج فقره پروانه بهره‌برداری صنعتی به ارزش ۲۷۷ میلیارد تومان در این شهرستان صادر شد.

میلیارد تومان در بخش صنعت شهرستان سربیشه سرمایه‌گذاری شد
۲۷۷ میلیارد تومان در بخش صنعت شهرستان سربیشه سرمایه‌گذاری شد
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سربیشه گفت: سال ۱۴۰۰ پنج فقره پروانه بهره‌برداری صنعتی به ارزش ۲۷۷ میلیارد تومان در این شهرستان صادر شد.
مهدی ملایی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با صدور این تعداد پروانه بهره‌برداری برای ۱۹۹ نفر به‌صورت مستقیم شغل ایجاد شده است.
وی بیان کرد: همچنین سال گذشته ۴۳ فقره جواز تاسیس صنعتی با پیش‌بینی سرمایه‌گذاری ۲ هزار و ۳۳۹ میلیارد تومان و اشتغال هزار و ۳۱ نفر صادر شد.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سربیشه اظهار داشت: در حال حاضر ۳۰ پروانه بهره‌برداری صنعتی با سرمایه‌گذاری ۳۳۲ میلیارد تومان در شهرستان مرزی سربیشه وجود دارد و تاکنون ۷۴ فقره جواز تاسیس صنعتی با پیش­‌بینی سرمایه­‌گذاری بیش از سه هزار میلیارد تومان و اشتغال هزار و ۵۷۰ نفر صادر شده است.
وی گفت: شهرستان سربیشه با موقعیت جغرافیایی مناسب و استعدادهای صنعتی، معدنی و کشاورزی بالقوه از ظرفیت توسعه و سرمایه­‌گذاری مناسبی برخوردار است و یک شهرک و ۲ ناحیه صنعتی به مساحت ۹۳ هکتار در این منطقه وجود دارد که از زیرساخت‌های نسبی برای استقرار واحدهای صنعتی برخوردار هستند.
ملایی ادامه داد: قطعه منفصله منطقه ویژه اقتصادی خراسان جنوبی در مجاورت مرز رسمی ماهیرود از دیگر زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری و استقرار واحدهای تولیدی در این شهرستان است.
وی گفت: اکسید منیزیم، آجر نسوز، جرم‌های قلیایی و فیوز منیزیت، خوراک آماده طیور، پودرهای میکرونیزه بنتونیت، صفحه کروبی کابینت، سازه‌ها و مخازن فلزی، بتون آماده و قطعات بتنی از جمله تولیدات بخش صنعت شهرستان سربیشه است.
وی اظهار داشت: در حوزه زیرساخت­‌های سرمایه­‌گذاری با توجه به واگذاری عمده اراضی شهرک‌ها و نواحی صنعتی شهرستان به‌ویژه در بخش مرکزی و نبود ناحیه یا شهرک صنعتی در بخش درح و متعاقب دستور رییس جمهور در سفر به استان مبنی بر تهیه سند توسعه شهرستان­‌های نهبندان و سربیشه، پیشنهاد ایجاد ناحیه صنعتی درح، توسعه ناحیه صنعتی سربیشه و آغاز عملیات اجرایی ناحیه صنعتی شماره ۲ سربیشه ارائه شد.
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان سربیشه افزود: انتظار می‌­رود با اجرای این مصوبات، نیاز طرح­‌های سرمایه­‌گذاری به زیرساخت­‌های عمومی لازم برای استقرار در سال­‌های آتی تامین شود.
استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و مرکز شهرستان سربیشه در ۶۶ کیلومتری شرق بیرجند است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا