کردستانکردستان- سردبیر

رتبه اول تولید مرغ گوشتی در غرب کشور به کردستان تعلق دارد

سنندج- معاون تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی کردستان گفت: کردستان از لحاظ تولید مرغ گوشتی رتبه اول در منطقه غرب و شمال غرب کشور را داشته و سالانه ۱۵ میلیون قطعه تولید دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، فرزاد معاونی عصر دوشنبه در نشست هم اندیشی مرغداران استان در سنندج اظهار داشت: مرغداری‌های کردستان در سطح کشور مقام هشتم تولید مرغ گوشتی را دارند.
وی در خصوص واحدهای مرغداری دارای پروانه پروانه بهره‌برداری افزود: ۷۵۲ واحد دارای پروانه بهره برداری به ظرفیت ۱۵ میلیون قطعه در استان کردستان وجود دارد و ۵۱ واحد آن راکد است.
معاونی در خصوص واحدهای مرغ تخمگذار عنوان کرد: در حال حاضر ۱۳ واحد دارای پروانه بهره برداری است که ۶ واحد آن فعال است و در خصوص مرغ گوشتی نیز ۱۷ واحد داریم که ۲ واحد آن غیر فعال است.
وی با تأکید بر فعال سازی واحدهای تولیدی گفت: این ۲ واحد تولید مرغ گوشتی مادر که در شهرستان‌های سنندج و بانه هستند و مراحل فعال سازی آنها در دستور کار قرار گرفته است.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی کردستان اظهار کرد: بیش از ۹۰ درصد از واحدهای صنعت طیور در حال فعالیت هستند و نسبت به سایر صنایع دارای عملکرد خوبی هستند.
معاونی افزود: بیش از ۱۴ هزار نفر در بخش طیور استان شاغل هستند و نزدیک به ۱۰۰ هزار میلیارد ریال در این صنعت سرمایه گذاری شده است.
وی خاطرنشان کرد: هم اکنون ۱۱ واحد فعال پرورش شترمرغ، بوقلمون و بلدرچین در استان فعال است.
معاونی اظهار داشت: فعال سازی واحدهای راکد با استفاده از تسهیلات بانکی تکلیفی و جذب سرمایه گذار جزو سیاست‌های اصولی سازمان جهاد کشاورزی است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا