خراسان رضویخراسان رضوی- سردبیر

راه اندازی ۵ مرکز کارآفرینی تا پایان امسال در مشهد

رئیس کمیسیون ویژه بانوان و خانواده شورای اسلامی مشهد گفت: ۵ مرکز توانمند سازی زنان سرپرست خانوار تا پایان سال ١۴٠١ در مشهد راه اندازی می‌شود.

فاطمه سلیمی رئیس کمیسیون ویژه بانوان و خانواده شورای اسلامی مشهد گفت: مقرر شد ۵ مرکز کارآفرینی و توانمند سازی زنان سرپرست خانوار تا پایان سال ١۴٠١ در محلات کم برخوردار مشهد راه اندازی شود.

او افزود: حمایت از زنان سرپرست خانوار از طریق اشتغال زایی یکی از مواردی است که به صورت جدی ذیل سازمان بازآفرینی پیگیری می‌شود و تا کنون اقدامات ارزشمندی در این زمینه انجام گرفته است.

رئیس کمیسیون ویژه بانوان و خانواده ادامه داد: در این بازدید پیشنهاد شد برای فروش بهتر، بازار‌های فروش مستمر ایجاد شود و واسطه‌ها از زنجیره فروش محصولات این مراکز حذف شوند تا حاشیه سود بیشتری نصیب کارآفرینان شود.

سلیمی با بیان اینکه هر اقدامی در حوزه توانمند سازی باعث ایجاد عزت نفس در زنان سرپرست خانوار می‌شود، بیان کرد: مقرر شد ۵ مرکز کارآفرینی و توانمند سازی تا پایان سال ١۴٠١ ایجاد شود و از ظرفیت فرهنگ سرا‌های واگذار شده به مناطق هم در این راستا استفاده شود.

او تصریح کرد: مورد دیگری که در این زمینه مطرح شد پای کار آمدن خیرین و نمایندگان صنعت و معدن و فنی و حرفه‌ای است که می‌توانند به این افراد گواهی نامه بدهند و لازم است توسط سازمان بازآفرینی پیگیری شود.

رئیس کمیسیون ویژه بانوان و خانواده تاکید کرد: قدم بعدی ترغیب پیمانکاران شهرداری خصوصا حوزه خدمات شهری و عمران و حمل و نقل است که لباس‌های مورد نیاز کار خود را از این مراکز تهیه کنند تا هم با قیمت مناسب تری تهیه شود و هم به اشتغال این مراکز کمک شود.

سلیمی اظهار کرد: ارتباط با بانک‌های قرض الحسنه برای جذب تسهیلات، برند سازی و تجاری سازی واحد برای محصولات، توسعه بازار‌های فیزیکی و مجازی، تقویت بهره گیری از مراکز در اختیار سازمان ساماندهی مشاغل و فرآورده‌های کشاورزی جهت فروش و مذاکره با فنی و حرفه‌ای برای صدور مدرک از دیگر توصیه‌های ارائه شده در این زمینه بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا