اخبار استخدامپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

مشوق‌هاي جديد براي پزشکان متعهد خدمت در مناطق محروم

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس ضمن تشریح مشوق‌های جدید قانونی در طرح جدید کمیسیون آموزش برای پزشکان دارای تعهد خدمت در مناطق محروم، گفت: با طرح فعلی پیش بینی می‌شود پزشک مورد نیاز مناطق محروم تأمین شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس ضمن تشریح مشوق‌های جدید قانونی در طرح جدید کمیسیون آموزش برای پزشکان دارای تعهد خدمت در مناطق محروم، گفت: با طرح فعلی پیش بینی می‌شود پزشک مورد نیاز مناطق محروم تأمین شود.
به گزارش بازارکار از خبرگزاری خانه ملت، رضا حاجی پور با اشاره به آسیب‌ شناسی صورت گرفته در کمیسیون آموزش مجلس پیرامون موضوع نحوه برقراری عدالت در حوزه آموزش پزشکی، عنوان کرد: در همین راستا، طرحی با عنوان «اصلاح قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی و تخصصی» در کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس تدوین شد که هدف اصلی آن، تأمین پزشک مناطق محروم و بهبود شرایط خدمت پزشکان در این مناطق تدوین شده است.
نماینده مردم آمل در مجلس ادامه داد: این اقدام پس از ارائه طرحی از جانب نماینده مردم قائنات و زیرکوه و تدوین پیش نویس اولیه لایحه‌‎ای در دولت در کمیسیون آموزش مجلس آغاز و کمیته آموزش و پژوهش پزشکی، اقدامات لازم برای تهیه طرحی جامع در این زمینه را انجام داد.
وی تصریح کرد: در صورت تصویب این طرح در صحن و اجرای آن عدالت آموزشی در حوزه پزشکی نمود بیشتری پیدا خواهد کرد و مشوق‌های خوبی برای پزشکانی که در مناطق محروم تعهد خدمت دارند، در نظر گرفته خواهد شد.
حاجی پور با یادآوری اینکه هر ساله 30 درصد از سهمیه پذیرفته شدگان در رشته‌‎های پزشکی سهم مناطق محروم است که باید جذابیت‌هایی برای دانشجویان و متقاضیان داشته باشد، ادامه داد: براساس طرح فعلی، تعهدی که سه برابر خدمت بود در طرح جدید برای رشته‌های داخلی، جراحی عمومی، داخلی اطفال، جراحی زنان، طب اورژانس و بیهوشی و تخصص عفونی به 1.7 برابر و برای سایر رشته‌های تخصصی پزشکی به 2.2 برابر مدت تحصیل با اعمال ضرایب منطقه‌ای تقلیل پیدا کرد.
وی عنوان کرد: در طرح جدید همچنین به ازای تولد هر فرزند 6 ماه تخفیف در دوره تعهد پیش بینی شده است. همچنین برای متعهدینی که پس از قبولی در سهمیه به بیماری صعب العلاج یا حادثه‌ای دچار شوند نیز تخفیفات مناسبی در نظر گرفته شده است.
سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، استخدام دولت شدن پزشکان متعهد به خدمت در محل تعهد و عضویت در هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی منطقه محل خدمت در صورت بهره مندی از رتبه‌های تک رقمی را دیگر مشوق‌های قانونی در نظر گرفته شده در طرح جدید برای پزشکان متعهد به خدمت برشمرد.
حاجی پور یادآور شد: با در نظر گرفتن این مشوق‌‎ها دو هدف اصلی یعنی تأمین پزشک در مناطق محروم و حمایت از کادر درمان و پزشکان در رشته‌های مختلف دنبال می‌شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا