کردستانکردستان- سردبیر

از نخبگان در حوزه ایجاد اشتغال پایدار با توجه به نیاز جامعه استفاده شود

معاون امور اقتصادی استانداری کردستان گفت: از نخبگان و افراد صاحب فکر در حوزه ایجاد اشتغال پایدار با توجه به نیاز امروز جامعه استفاده شود.

به گزارش بازار کار، حامد قادرزاده، معاون اقتصادی استانداری کردستان در شورای اشتغال استان کردستان که در سالن شهدای گمنام برگزار شد با بیان اینکه توسعه در استان کردستان در گرو توجه به صنایع دستی و مشاغل خانگی است، اظهار کرد: کسانی که در حوزه اشتغال خانگی و صنایع دستی درخواست تسهیلات دارند را افراد ضعیف به لحاظ بنیه مالی تشکیل می دهند از این رو تسهیلگری و مساعدت با آنها ضروری است.

وی با تأکید براینکه دستگاه های اجرایی برای سال مالی 1401-1402 برنامه خود در حوزه اشتغال تا پایان مهرماه اعلام کنند افزود: فرمانداران در زمینه سامانه رصد راستی آزمایی های لازم را انجام دهند و از خرد کردن زیاد تسهیلات خودداری کنند.

معاون اقتصادی استانداری کردستان با اشاره به اینکه کارگروه اشتغال نباید به ارائه آمار صرف خلاصه شود، تصریح کرد: هم افزایی زمینه تحقق اهداف را در حوزه توسعه محقق می بخشد اگر قرار است در راستای توسعه گام برداریم همه بخش ها باید زنجیروار در کنار هم باشند و عمل کنند.

وی خاطرنشان کرد: آسیب شناسی لازم در مورد وضعیت اشتغال های موجود باید انجام شود و برای رفع مشکلات برنامه ریزی مناسب صورت بگیرد.

قادرزاده، با بیان اینکه صدور مجوزها در حوزه هایی که آسیب رسان است باید کار کارشناسی صورت بگیرد افزود: نیاز به رسیدن به فهم مشترک در مباحث اقتصادی هستیم.

وی تصریح کرد: از نخبگان و افراد صاحب فکر در حوزه ایجاد اشتغال پایدار با توجه به نیاز امروز جامعه استفاده شود.

وی به بالارفتن هزینه فرصت در استان گریزی زد و گفت: باید از فرصت ها به نحو احسن در راستای توسعه استان بهره بگیریم و در این راستا باید با آسیب شناسی مناسب راهکارهای لازم برای رفع مشکلات را ارائه کنیم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا