دسته‌بندی نشدهمازندرانمازندران- سردبیر

امام جمعه مازندران: اجرای پروژه پتروشیمی میانکاله برای ایجاد اشتغال ضروری است

محمدی لائینی امام جمعه مازندران گفت: مازندران از داشتن صنایع مادر فقیر است و همواره برخورد سلبی برای ایجاد صنایع درست نیست و باید راهکار دقیق و علمی داده شود. وی ادامه داد: در کشور‌های اروپایی که شرایطی شبیه مازندران دارند چگونه صنایع مادر و پتروشیمی وجود دارد، ولی در استان جلوگیری می‌شود.

امام جمعه مازندران: اجرای پروژه پتروشیمی میانکاله برای ایجاد اشتغال ضروری است
محمدی لائینی امام جمعه مازندران گفت: مازندران از داشتن صنایع مادر فقیر است و همواره برخورد سلبی برای ایجاد صنایع درست نیست و باید راهکار دقیق و علمی داده شود. وی ادامه داد: در کشور‌های اروپایی که شرایطی شبیه مازندران دارند چگونه صنایع مادر و پتروشیمی وجود دارد، ولی در استان جلوگیری می‌شود.
مهر: نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه استان نیازمند صنایع مادر است، بررسی علمی، منصفانه و دور از غرض ورزی مسائل زیست محیطی پروژه پتروشیمی میانکاله را ضروری خواند.
آیت الله محمدباقر محمدی لائینی در خطبه‌های نمازجمعه ساری با تاکید بر تقوای الهی آن را مسئله مهم دانست و گفت: حضرت علی (ع) در لحظات آخر عمر شریف به فرزندانشان سفارش تقوا داشته است.
وی گرامیداشت شهادت مولای متقیان اظهار داشت: حضرت علی (ع) برای عدالت، صلح و سازش، تقوای و پاکی به شهادت رسید و باید نسبت به این امام همام عدالت داشته باشیم همانگونه که انتظار داریم امام با ما به عدالت رفتار کند.
وی با تبریک فرارسیدن ایام قدر خواستار بهره گرفتن از فرصت معنوی شب‌ها و روزهای قدر تاکید کرد و گفت: ایام قدر همانند عید است و باید از این فرصت به خوبی بگیریم.
آیت الله لائینی با اشاره به مناسبت‌های پیش روی و شهادت سردار قرنی و تشکیل سپاه پاسداران اظهار داشت: به برکت سپاه پاسداران مملکت از ناامنی‌های درون و برون مرزی با کمک نهادهای امنیتی محفوظ مانده است.
امام جمعه ساری با اظهار اینکه حکومت عدل علی (ع) به عنوان تابلوی ماندگار در صفحه تاریخ درخشان شده و به خاطر عدالت به شهادت رسیده است، افزود: همچنین حضرت امام زمان (عج) نیز با ظهور حکومت عدل جهانی را برقرار خواهد کرد.
وی ادامه داد: طی چهار دهه اخیر نظام و حکومت اسلامی با شعار با حکومت عدل علی (ع) قیام کرده است و از سوی دیگر مقدمه و زمینه ساز انقلاب جهانی حضرت مهدی (عج) است و با سیره دو امام پیوند برقرار کرده است.
نظام اسلامی دنباله روی حکومت عدل علی (ع) است
نماینده ولی فقیه در مازندران تصریح کرد: امروز وظیفه حکومت است که شیرینی عدالت را در ذائقه مردم بنشاند و نشان دهد حکومت جمهوری اسلامی دنباله رو حکومت عدل علی (ع) و مقدمه حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) است و ساده زیستی مسئولان مهمترین انتظار مردم از حکومت داران است.
وی تاکید کرد: در چنین حکومتی نباید شاهد اشرافیت و تجملات باشیم و گرفتن حقوق نجومی، اختلاس و غیره زیبنده نیست این درحالی که شمار زیادی از مسئولان پاکدست و خوش رفتار هستند، بنابراین انتظار داریم دستگاه‌ها با مظاهر بی عدالتی برخورد کنند.
آیت الله لائینی داشتن عدالت نسبت به وحوش و محیط زیست، منابع طبیعی و انفال را لازم دانست و گفت: باید این مناطق باارزش حفظ شوند و اجازه سو استفاده به افراد را ندهیم و در صنایع نیز باید حق عدالت را رعایت کنیم.
وی با تاکید براینکه مازندران نیازمند صنایع تبدیلی و مادر است، گفت: نباید به بهانه محیط زیست جلوی صنایع مادر گرفته شود و از سوی دیگر نباید دنبال صنایعی برویم که محیط زیست را لطمه بزند و حیات وحش و منابع طبیعی را به خطر اندازد.
امام جمعه ساری با اظهار اینکه هر پروژه‌ای باید پیوست زیست محیطی داشته باشد، به موافقت و مخالفت‌هایی درباره پروژه پتروشیمی میانکاله اشاره کرد و گفت: یک تیمی بدون غرض ورزی های سیاسی و انتخاباتی، مسئله پتروشیمی و دیگر طرح‌ها را بررسی و پیوست زیست محیطی آن را دقیق ارزیابی کنند و اگر ضررش به سودش می چربد باید جلوگیری شود وگرنه اجرای آن برای ایجاد اشتغال ضروری است.
وی خواستار بررسی منصفانه و علمی مسائل زیست محیطی پروژه پتروشیمی میانکاله شد و گفت: مازندران از داشتن صنایع مادر فقیر است و همواره برخورد سلبی برای ایجاد صنایع درست نیست و باید راهکار دقیق و علمی داده شود.
آیت الله لائینی تصریح کرد: اگر واقعاً دل برای محیط زیست می سوزد تالاب میانکاله بارها و بارها دچار آتش سوزی شد چرا یک مرکز اطفای حریق در آن احداث نمی‌شود و از سوی دیگر هر روز چندین میلیون مازوت در نیروگاه نکا مصرف می‌شود و چرا جلوی مازوت سوزی گرفته نمی‌شود.
ماینده ولی فقیه در مازندران افزود: همچنین چرا جلوی تخریب منابع طبیعی در مناطق مختلف استان از جمله غرب مازندران گرفته نمی‌شود و تیم علمی و فنی باید مزایا و معایت پتروشیمی میانکاله را بررسی کند.
وی ادامه داد: در کشورهای اروپایی که شرایطی شبیه مازندران دارند چگونه صنایع مادر و پتروشیمی وجود دارد ولی در استان جلوگیری می‌شود.
امام جمعه ساری با محکوم کردن اقدامات و جنایات رژیم غاصب صهیونیستی در منطقه از جمله افغانستان و کشتار انسان‌های بیگناه اظهار داشت: می‌خواهند مسئله فلسطین را از محور گفتگو به حاشیه برند که جنایتی بزرگ است.
وی گفت: امروز به آمریکا ورژیم صهیونیستی و همدستان اعلام می‌کنیم که ملت ایران در راستای مبارزه با ظالمان هرگز از پای نخواهد نشست.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا