آموزش و مهارتگزارشیزدیزد- سردبیر

هم‌افزایی ذی‌نفعان برای پیشبرد اهداف خوشه گردشگری در استان یزد

سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد بر هم‌افزایی ذی‌نفعان خوشه گردشگری یزد برای پیشبرد اهداف این خوشه تأکید کرد.

سپهری، سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد گفت: خوشه گردشگری یزد به‌عنوان یکی از تخصصی‌ترین خوشه‌های استان از دو سال پیش با پروژه امکان‌سنجی خوشه آغاز به کارکرده تا ظرفیت‌های این حوزه را فراتر از سایر برنامه‌ها پویا کند.

سپهری گفت: پس از آن مطالعات شناخت پروژه خوشه برای تدوین برنامه‌های عملیاتی انجام شد و با احصای برنامه‌های عملیاتی، خوشه از اسفندماه سال گذشته کار خودش را به‌صورت رسمی شروع کرده است.

به گفته او از شروع کار خوشه گردشگری یزد تا کنون به‌صورت هفتگی کمیته راهبری خوشه با حضور ذی‌نفعان به‌صورت منظم تشکیل‌شده است، همچنین ۲ بار کمیته فنی خوشه با حضور مسئولان استانی تشکیل و در حال حاضر تصویب برنامه‌های سه‌ماهه سوم خوشه در دست اقدام است.

سپهری در پایان تسریع در برنامه‌های خوشه گردشگری یزد را نیازمند هم‌افزایی ذی‌نفعان و دستگاه‌های پشتیبان دانست و تأکید کرد: ذی‌نفعان گردشگری نباید در مقابل هم کار کنند و فعالیت آن‌ها باید در یک راستا باشد.

نشستی با حضور طهمورث لاهوتی مدیر توسعه و فناوری و صنایع کوچک و صنعتی ایران، محمد دهقان مدیر شهرک‌های صنعتی استان یزد، سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان و اعضای خوشه گردشگری یزد در محل این اداره‌کل تشکیل شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا