بانک و بیمهزنجانزنجان- سردبیر

پرداخت ۱۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات از سوی شبکه بانکی در زنجان

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان زنجان گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون نزدیک به ۱۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانکهای عضو این کمیسیون، در استان پرداخت شده است.

به گزارش پایگاه خبری بازار کار به نقل از ایرنا، عبدالرضا خاتمی با اشاره به آخرین وضعیت شبکه بانکی استان منتهی به پایان مرداد ماه امسال، افزود: در زمان حاضر شبکه بانکی در استان با حدود ۳۹۷ هزار میلیارد ریال نسبت به پایان سال ۱۴۰۰، رشد ۱۵.۸ درصدی را در منابع دارد.

وی تصریح کرد: تسهیلات پرداختی شبکه بانکی استان در سال جاری حدود ۳۶ درصد در بخش صنعت و معدن، ۹.۶ درصد در بخش کشاورزی، ۱۷.۷ در بخش مسکن، ۲۳ درصد در بخش خدمات و بازرگانی و حدود ۱۳ درصد هم در بخش قرض الحسنه بوده است.

دبیر کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان زنجان با بیان اینکه نسبت مصارف به منابع در شبکه بانکی استان ۹۷.۴ درصد است، افزود: یعنی شبکه بانکی ۹۷.۴ درصد از منابع خود را در حوزه تسهیلات مصرف کردند.

به گزارش ایرنا ۱۴ بانک دولتی در استان زنجان عضو کمیسیون هماهنگی بانک‌ها هستند. گفتنی است در زمان حاضر شعب ۱۷ بانک خصوصی در استان زنجان فعالیت دارند که آمار مربوط به فعالیت‌ها در گزارش کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان منعکس نمی‌شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا