چهارمحال و بختیاریچهارمحال و بختیاری- سردبیردسته‌بندی نشدهفرهنگی و اجتماعی

روستا‌های هدف گردشگری فرصتی برای رونق سرمایه‌گذاری

سرپرست معاونت گردشگری و سرمایه‌گذاری میراث‌فرهنگی چهارمحال و بختیاری از شناسایی ۱۲ روستای هدف گردشگری در این استان خبر داد.


به گزارش بازارکار، مرتضی محمدیان دهکردی گفت: در حال حاضر ۱۲ روستای گردشگری شامل دستگرد امامزاده در شهرستان شهرکرد، آورگان در شهرستان بروجن، یاسه‌چای، هوره، سوادجان و چلوان در حاشیه زاینده‌رود واقع در شهرستان سامان، آتشگاه در شهرستان لردگان، ده‌چشمه در شهرستان فارسان، سرآقاسید، شیخ‌علیخان و دیمه در شهرستان کوهرنگ و دزک در شهرستان کیار در چهارمحال و بختیاری شناسایی شده است.
وی افزود: روستا‌های هدف گردشگری چهارمحال و بختیاری فرصت مطلوبی برای رونق سرمایه‌گذاری در این بخش و جذب گردشگران داخلی و خارجی در این استان به‌شمار می‌رود.
اردوگاه گردشگری کوهرنگ افتتاح شد
محمدیان اضافه کرد: جاذبه‌های گردشگری طبیعی و تاریخی و زندگی عشایری در چهارمحال و بختیاری زیرساخت‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری این استان با هدف اشتغال‌زایی، رونق اقتصادی، جلوگیری از مهاجرت و جذب گردشگران بیشتر است.
وی با اشاره به وجود بیش از ۸۰۰ جاذبه گردشگری در چهارمحال و بختیاری ادامه داد: این استان هم‌اکنون از مهم‌ترین مقصد‌های گردشگری برای مسافران ایرانی و خارجی به‌شمار می‌رود.
محمدیان تأکید کرد: به‌همین منظور تاکنون ۱۴ هتل، چهار هتل‌آپارتمان، ۹۹ خانه‌مسافر، ۳۵ اقامتگاه بوم‌گردی، پنج مهمان‌پذیر، پنج مجتمع بین‌راهی، دو مجتمع گردشگری و یک مجتمع سرگرمی تفریحی در چهارمحال و بختیاری راه‌اندازی و با مجوز این اداره‌کل فعال شده‌اند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا