کردستانکردستان- سردبیر

کردستان قابلیت تبدیل شدن به قطب طبیعت‌گردی کشور را دارد

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، گفت: این استان با وجود ظرفیت‌های متنوع گردشگری، قابلیت تبدیل شدن به قطب‌ طبیعت‌گردی کشور را دارد.

به‌گزارش بازار کار، آرمان وطن‌دوست در جلسه‌ای که با حضور معاون صنایع‌دستی استان، سرپرست میراث‌فرهنگی سنندج و همچنین مجموعه سرمایه‌گذاری فاخر در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر و با هدف تقویت زیرساخت‌های گردشگری در استان ۷۰ طرح و پروژه بخش خصوصی و ۲۱ پروژه بخش دولتی در دست اجرا است.

وی افزود: یکی از الزامات رونق گردشگری در مناطق دارای استعداد و جاذبه، بدون شک ایجاد تاسیسات و زیرساخت‌های رفاهی، خدماتی و گردشگری است.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری کردستان، با بیان اینکه طی سال‌های اخیر با رشد قابل توجه ساخت و بهره‌برداری اماکن اقامتی در کردستان مواجه بوده‌ایم، بیان کرد: زیرساخت‌های رفاهی وخدماتی استان نسبت به حجم زیاد گردشگر، جوابگوی نیازهای گردشگری نیست.

وی با اشاره به اینکه از سرمایه‌گذاران جدید در این حوزه استقبال کرده و می‌کنیم، ادامه داد: نزدیکی کردستان با مرز عراق و همچنین برخورداری از صدها جاذبه تاریخی و طبیعی، سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری را در این استان دارای توجیه اقتصادی کرده است.

وطن‌دوست گفت: خوشبختانه این اداره‌کل در سال گذشته در زمینه احیای بناهای تاریخی و ایجاد فرصت‌های لازم برای رونق گردشگری و اشتغال‌زایی در استان اقدامات خوب و ویژه‌ای داشته است که از نتایج  آن واگذاری چهار بنای تاریخی به بخش خصوصی و تملک و خریداری چهار بنای تاریخی دیگر می‌باشد.

وی، حجم اعتبارات مصوبات سفر رئیس جمهور به این استان را ۱۰۰ میلیارد تومان در سه حوزه میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی برای دو سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ ذکر کرد و افزود: در دولت سیزدهم اعتبارات استانی میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان در مقایسه با سال گذشته چهار برابر افزایش یافته است.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری کردستان، یادآور شد: در استان ۳۵ منطقه نمونه گردشگری داریم که سه مورد از آن به شهرداری ها واگذارار شده است.

وی اظهار کرد: جاذبه‌های گردشگری کردستان محدود به شهرهای کردستان نیست و خیلی از روستاهای استان نیز از جاذبه‌های خوبی برای جذب گردشگر برخوردار می‌باشد که در سال‌های گذشته ۴۳ روستا به‌عنوان روستاهای هدف گردشگری در استان تصویب شده است.

وطن‌دوست، با اشاره به فرصت سرمایه‌گذاری گردشگری پیرامون سدهای استان، افزود:  حاشیه سدهای استان بهترین فرصت برای سرمایه گذاری است که سرمایه گذاران می توانند بهره درستی از این فضا داشته باشند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا