اجتماعیدسته‌بندی نشدهلرستانلرستان- سردبیرنوآوری و کارآفرینی

رئیس ‌کمیته امداد کشور خبر داد کمیته امداد امسال 500 هزار شغل ایجاد می‌کند

سید مرتضی بختیاری گفت: کمیته حضرت امام(ره) برنامه دارد امسال پانصد هزار شغل با تخصیص ۲۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه در کل کشور ایجاد کند.


به گزارش بازارکار به نقل از کیهان: رئیس ‌کمیته امداد کشور افزود: در استان لرستان ۱۷ هزار و ۲۰۰ شغل با هزار میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه ایجاد می‌شود.گرچه تلاش مضاعف می‌طلبد و دشواری‌های خاص خود را دارد‌، اما با توجه به اینکه قدم موثری در تحول اقتصادی خصوصاً اقتصاد خانواده و همچنین رونق اقتصادی در روستا نیز رخ می‌دهد، در اولویت برنامه‌های این نهاد قرار دارد.
وی راهبری شغلی را یکی از روش‌های کمیته امداد برای اشتغال منتهی به درآمد پایدار عنوان کرد و بیان داشت: تسهیلات اشتغال در اختیار مددجویان قرار می‌گیرد و راهبر شغلی آموزش مهارت‌، مواد اولیه و دار قالی را تامین می‌کند.
بختیاری با اشاره به احیای فرش دستباف لرستان که سابقه بسیار طولانی و تاریخی دارد‌، بیان کرد: مزیت خوبی که این کار دارد همه اینها می‌توانند در داخل خانه فعالیت کنند.
رئیس‌کمیته امداد کشور حمایت از نخبه‌ها را ازمهم‌ترین ویژگی‌های حمایتی امداد بیان کرد و گفت: یکی از ماموریت‌های ویژه کمیته امداد حمایت از افراد نخبه تحت پوشش این نهاد مردمی است.
وی گفت: تا به این لحظه در استان لرستان ۳۸۵ نخبه به معنای واقعی شناسایی شده به‌طوری که رتبه ۲ کنکور در کوهدشت لرستان در بین این عزیزان است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا