پیشنهاد سردبیرکردستانکردستان- سردبیر

شناسایی ۴۴ هزار صنعتگر در کردستان

معاون صنایع‌دستی، اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، از شناسایی ۴۴ هزار صنعتگردر کردستان خبر داد و گفت: از این تعداد ۲۸ هزار نفر دارای مجوز در ۴۰ رشته فعالیت دارند که ۲۱ رشته آن بومی استان است.

به گزارش بازار کار، فرهاد حامدی، معاون صنایع‌دستی، اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، در جلسه‌ای که با حضور معاون صنایع‌دستی استان، سرپرست میراث‌فرهنگی سنندج و همچنین مجموعه سرمایه‌گذاری فاخر در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: این استان یکی از مهم‌ترین مناطق مستعد برای تولید و عرضه انواع صنایع‌دستی در کشور است که قابلیت عرضه محصولات آن در بازارهای ملی و بین‌المللی وجود دارد.

وی ثبت‌جهانی کلاش مریوان را افتخاری برای استان دانست و افزود: همچنین ثبت‌ملی شال‌بافی آرمرده بانه، گلیم‌بافی کاکو سفلی و ارغوان‌بافی دیوزناو، اقدامی ارزشمند در معرفی توانمندی‌های حوزه صنایع‌دستی استان کردستان می‌باشد که طی سال‌های اخیر انجام شده است.

معاون صنایع‌دستی، اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کردستان، نبود مكانی برای عرضه و فروش محصولات صنایع دستی، با وجود فراوانی هنرمندان و تولیدکنندگان را یكی از مهمترین مشكلات این حوزه در استان دانست، عنوان کرد: ایجاد بازارچه‌های صنایع‌دستی می‌تواند ضمن كمک به زیرساخت‌های گردشگری و توسعه آن و همچنین شناساندن هنرهای صنایع‌دستی به جهان، در رشد روز افزون صادارات هنرهای صنایع‌دستی استان نیز موثر باشد.

وی، با بیان اینکه توسعه صنایع‌دستی در گروه توسعه گردشگری است، یادآور شد: صنایع‌دستی  یکی از عوامل بسیار موثر در جلب و جذب گردشگر در منطقه است و متقابلا صنعت گردشگری نیز می‌تواند به رشد، توسعه و گسترش صنایع‌دستی و بهبود کیفیت آن کمک کند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا