کردستانکردستان- سردبیر

فرصت برای سرمایه‌گذاری در سنندج فراهم است

سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سنندج، گفت: انتخاب سنندج به‌عنوان شهر خلاق موسیقی جهان و پایتخت کتاب ایران فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری در این شهر فراهم کرده است.

به گزارش بازار کار، پیام مجیدی، در جلسه‌ای که با حضور معاون صنایع‌دستی استان، سرپرست میراث‌فرهنگی سنندج و همچنین مجموعه سرمایه‌گذاری فاخر در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سال ۱۳۸۸ و سفر به کردستان، این استان را یک استان فرهنگی نام بردند.

وی با بیان اینکه این سفر برکات زیادی برای استان به‌ویژه در بعد معنوی و جهت‌دهی نگاه‌ها به منطقه داشت، افزود: حضور رهبر فرزانه در کردستان دیدگاه‌های منفی نسبت به کردستان را تغییر داد و نقطه عطفی در تاریخ این استان فرهنگی و مرزی کشور عزیزمان شد.

سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سنندج، بیان کرد: استان کردستان و به‌ویژه شهرستان سنندج  که نقش موثر و تأثیر گذاری در دفاع مقدس داشته است، دارای فضا و موقعیت مناسبی می‌باشد تا حرکت عظیم و فرهنگی راهیان نور و گردشگری دفاع مقدس گسترش داده شود.

وی ادامه داد: شهرستان سنندج با برخورداری از بیشترین بنا و عمارت تاریخی، جزو ۴ شهر دارای بیشترین تراکم و تعداد اثر تاریخی کشور محسوب می‌شود.

مجیدی، افزود: همچنین انتخاب سنندج به‌عنوان شهر خلاق موسیقی جهان و پایتخت کتاب ایران فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری در این شهر فراهم کرده است.

سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سنندج، یادآور شد: امید است برگزاری این جلسه منشاء خیر و برکت برای استان فرهنگی و گردشگرپذیر کردستان باشد.

آمادگی ‌هرگونه سرمایه‌گذاری برای توسعه گردشگری در کردستان را داریم

مدیر عامل مجموعه فاخر با اشاره به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های کم‌نظیر در کردستان، گفت: در بخش‌های مختلف گردشگری و صنایع‌دستی آماده هرگونه همکاری و سرمایه‌گذاری در این استان هستیم.

سلیمانی اظهار کرد:  استان کردستان دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های بسیار مناسبی در موضوع گردشگری و صنایع‌دستی است.

مدیر عامل مجموعه فاخر با بیان اینکه شرایط لازم برای حضورسرمایه‌گذاران دارای اهلیت و توانمند در این استان کاملا فراهم است، افزود: سرمایه‌گذاری در این حوزه می‌تواند در آینده آثار خود را بهتر نشان داده و در زمینه جذب گردشگران در استان تاثیر بسزایی داشته باشد.

او عنوان کرد: فعالان حوزه صنایع‌دستی استان برای رقابت و حضور در بازارهای ملی و بین‌المللی باید توجه ویژه‌ای به طراحی و کیفیت استاندارد بسته‌بندی محصولات خود داشته باشند.

سلیمانی، یادآور شد: در حوزه بسته‌بندی محصولات صنایع‌دستی برنامه ویژه در دستور کار داریم و امید است در آینده نزدیک شاهد رفع این مشکل باشیم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا