دسته‌بندی نشدهیزدیزد- سردبیر

یزد بعنوان پایلوت تشکیل میزهای تخصصی گردشگری در کشور انتخاب شد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد گفت: این استان و گرگان بعنوان پایلوت تشکیل میزهای تخصصی گردشگری در کشور انتخاب شدند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان یزد گفت: این استان و گرگان بعنوان پایلوت تشکیل میزهای تخصصی گردشگری در کشور انتخاب شدند.
به‌ گزارش جمعه روابط‌ عمومی این اداره‌کل احمد آخوندی در جلسه هم‌اندیشی کمیته‌های تخصصی گردشگری استان افزود: این انتخاب از سوی دفتر توسعه گردشگری داخلی کشور انجام شده است.
وی دلیل این انتخاب را نتیجه و اقدامات انجام شده قابل توجه بخش های مختلف گردشگری استان بیان کرد.
آخوندی با تأکید بر ضرورت ادامه فعالیت‌ها باهدف تنوع‌بخشی و توسعه گردشگری داخلی در استان، خواستار ارائه پیشنهادات در این زمینه شد.
وی به برگزاری رویدادهای مرتبط با ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر اشاره و افزود: این رویدادها با همکاری کمیته تخصصی گردشگری خوراک انجام می شود.
وی همچنین از برگزاری جشنواره هشته یزد و نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی در اردیبهشت‌ماه سال‌جاری خبر داد.
تشکیل میزهای تخصصی گردشگری باهدف ساماندهی فعالیت‌ها ذیل فدراسیون‌های کشوری و با عضویت کمیته‌های تخصصی گردشگری از جمله طرح‌های دفتر توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث فرهنگی است که به‌طور آزمایشی در استان‌های یزد و گلستان می شود که نتیجه آن قابل‌تعمیم در سطح کشور خواهد بود.
دستگاه‌های مرتبط، خبرگان و فعالان گردشگری بر اساس دستورالعمل مربوطه به عضویت میزهای تخصصی درخواهند آمد و مسوولان میزهای ۱۵ گانه گردشگری در سطح کشور عضو فدراسیون‌های تخصصی می شوند.
اکنون ۲۲ کمیته تخصصی گردشگری در استان یزد شکل‌گرفته که به فراخور نسبت به عضویت و شکل‌گیری میزهای تخصصی کمک می‌کنند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا