آموزش و پرورشآموزش و مهارتهرمزگانهرمزگان- سردبیر

ثبت نام اولین دوره باشگاه کارآفرینان نوجوان با هدف تربیت نسل کارآفرین و نوآور در جهاد دانشگاهی هرمزگان

صدیقه مظفر سرپرست معاونت مرکز رشد جهاد دانشگاهی هرمزگان از ثبت نام اولین دوره باشگاه کارآفرینان نوجوان با هدف تربیت نسل کارآفرین و نوآور در جهاد دانشگاهی هرمزگان خبر داد.

به گزارش بازارکار؛ سرپرست معاونت مرکز رشد جهاد دانشگاهی هرمزگان گفت: توانایی مدیریت امواج اقتصادی، شناخت محیط کسب و کار و توانایی دریافت فرصت ها از جمله ویژگی هایی است که اگر در دوران نوجوانی و جوانی آموخته شود می تواند منشا مناسبی برای بروز خلاقیت کارآفرینی و ظهور مشاغل جدید باشد.

مظفر عنوان کرد:داشتن ذهنی خلاق برای پرورش ایده ای ناب و توانایی عملیاتی نمودن این ایده تا مرحله کارآفرینی، فاکتورهای مهم و متفاوتی را لازم دارد که می توان آنها را در دوران نوجوانی و جوانی آموزش داد تا امکان تحقق این روند افزایش یابد.

در حالیکه با تغییر فناوری در جهان پیرامون ما، چشم انداز شغلی برای فرزندان و نسل های آینده نیز تغییر می کند، کارآفرینی برای کسانی که از سال‌های نوجوانی خود شروع به یادگیری و ایجاد مشاغل می کنند، با مزایای گسترده‌ ای همراه است.

نوجوانان کارآفرین در باشگاه‌های کارآفرینی
هر چند در دنیا نوجوانانی هستند که توانسته اند با کمک بزرگترهای خود کارآفرینی کنند و در کار خود موفق نیز باشند اما در ایران محیط کسب و کار از یکسو و روند آموزشی از سوی دیگر، اجازه نداده است که نوجوانان خلاق و با استعداد در زمینه کارآفرینی بروز و ظهور بیابند.

در این مسیر، در ایران، باشگاه های کارآفرینی وجود دارند که با هدف فرهنگ‌سازی، ترویج و افزایش توانمندی‌ها و قابلیت‌های کارآفرینانه نوجوانان و جوانان راه اندازی شده اند.

در باشگاه های کارآفرینی قرار است نوجوانان، کار تیمی را یاد بگیرند، در دورهمی‌ها ایده‌های جدیدی خلق کنند، دانش خود را در زمینه کسب و کار افزایش دهند، در تیم های استارتاپی حضور پیدا کنند و طراحی و راه اندازی یک استارت آپ را یاد بگیرند.

داشتن تفکر مستقل برای نوجوانان از جمله ویژگی های اساسی در توانایی کارآفرینی است زیرا در دنیای واقعی، همیشه یک پاسخ درست وجود ندارد و کارآفرینان کسانی هستند که توانایی خود را برای تفکر مستقل نشان داده و برای مشکلات مشترک، راه حل های منحصر به فردی ارائه دهند.

باشگاه کارآفرینان نوجوان در ایران
باشگاه کارآفرینان نوجوان در ایران در راستای آموزش و تربیت نسلی خلاق و نواندیش با ساختار متمایز از دوره‌های رایج در کشور، با همکاری دفتر توسعه کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور، مرکز تربیت مربی و پژوهش های سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور و وزارت آموزش و پرورش ایجاد شده است.

هسته اصلی محتوای باشگاه، چارچوب “دی ان ای نوآور”، طراحی انسان محور و انقلاب صنعتی چهارم می باشد. این باشگاه با هدف تغییر نگرش و رفتار نوجوانان و آموزش مهارت های نرم کارآفرینی به صورت حضوری یا مجازی و به صورت تمرین های جذاب عملی و گروهی برگزار می گردد.

شرایط دوره:
ویژه رده سنی ۱۲_۱۷سال
مهارت هایی که نوجوانان در باشگاه خواهند آموخت:
پرسش گری
مشاهده گری
قدرت تخیل و معنا سازی
اکتشاف مشتری
شبکه سازی
و…

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر راجب دوره میتوانند با شماره :۰۷۶۳۳۶۸۴۴۰۹_۰۹۳۷۸۳۴۵۷۸۶ تماس حاصل فرمایند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا