آموزش و مهارتزنجانزنجان- سردبیر

بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت زنجان در سطح استان برگزار شد

 مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان گفت: مرحله شهرستانی بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت با حضور 104 نفر از مهارت آموختگان در زنجان برگزار شد.

محمدرضا انصاری  در گفت‌وگو با پایگاه خبری بازار کار، با بیان این‌که بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت در 19 رشته درسطح استان اجرا شد، عنوان کرد: شرکت‌کنندگان در رشته فنی وخدماتی از قبیل فناوری طراحی گرافیک، تاسیسات الکتریکی، آرایشگری مردانه، طراحی و توسعه وب، جواهرسازی، آشپز، قنادی (شیرینی پزی)، تراش cnc، تعمیرو نگهداری ماشین‌‎آلات سنگین، فناوری مد، فناوری اطلاعات – مدیریت سیستم‌های تحت شبکه، الکترونیک، جواهرسازی، کنترل صنعتی، مکاترونیک، جوشکاری، در شهرستان‌های مختلف استان به رقابت پرداختند که 43 نفر به مرحله استانی راه یافتند.

وی هدف از برگزاری مسابقات مذکور را کشف استعداد حرفه‌ای جوانان، شناساندن اهمیت آموزش‌های مهارتی در توسعه اقتصادی، ترویج و ارتقاء فرهنگ مهارت آموزی، تبادل اطلاعات فنی جوانان، معرفی افراد ماهر به صنایع و بنگاه‌های اقتصادی عنوان کرد و گفت: مرحله استانی این دوره از مسابقات مهرماه سال‌جاری برگزار می‌شود و نفرات برتر استانی به مسابقات کشوری اعزام خواهند شد.

وی گفت: نخبگان مهارتی آینده‌سازان این مرز و بوم هستند که می‌‌توانند با ذهنی خلاق و استفاده از مهارت، دانش و همچنین تلاش و سخت کوشی، زمینه رشد و بالندگی کشور را فراهم کنند. مسابقات جهانی مهارت هر دو سال یک‌بار به میزبانی یکی از کشور‌های عضو سازمان جهانی مهارت برگزار می‌شود.

انصاری یادآورشد: مسابقات جهانی مهارت هر دو سال یک‌بار به میزبانی یکی از کشور‌های عضو سازمان جهانی مهارت برگزار می‌شود که این دوره از مسابقات در سال ۲۰۲۲ در شانگ‌های کشور چین انجام می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مرحله استانی بیستمین دوره مسابقات ملی مهارت در 11 و 12 مهرماه و مرحله کشوری در آذر و دی ماه و اختتامیه این مسابقات نیز بهمن ماه امسال برگزار خواهد شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا