آموزش و پرورشاجتماعیاستخدامپیشنهاد سردبیرلرستانلرستان- سردبیر

استفاده از جوانان شایسته در فرصت‌های شغلی ایجاد شده در هر شهرستانی ضروری است

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی گفت: استفاده از جوانان شایسته در فرصت‌های شغلی ایجاد شده در هر شهرستانی ضروری است.

فاطمه مقصودی اظهار کرد: با خبر شدیم که حدود ۶۰ الی ۷۰ نفر از معلمان نهضتی سایر شهرهای استان را برای استخدام در آموزش‌وپرورش بروجرد به این شهرستان اعزام کرده‌اند.

وی تصریح کرد: این در حالی است که بروجرد حدود ۴۰۰ هزار نفر جمعیت و جوانان تحصیل‌کرده و باسواد زیادی را دارد، اما این‌گونه رفتارها برای آن‌ها فرصت ایجاد اشتغال باقی نگذاشته و موجبات نارضایتی مردم فراهم شده است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: به وزیر آموزش‌وپرورش تذکر می‌دهم تا در فرصت‌های شغلی ایجاد شده در هر شهرستانی از جوانان شایسته همان شهرستان استفاده کند.

مقصودی اضافه کرد: زمانی که در بروجرد جوانان بیکاری که شانسی برای استخدام ندارند را مشاهده می‌کنید چرا در چنین شرایطی قصد دارید افرادی از سایر شهرستان‌ها را در بروجرد استخدام ‌کنید.

وی بیان کرد: مردم شهرستان بروجرد مطالباتی را دارند و از بروز این‌گونه تصمیمات به‌شدت ابراز نارضایتی می‌کنند و قبلاً نیز به وزیر آموزش‌وپرورش گفته بودیم که این‌گونه تصمیمات ناعادلانه را انجام ندهند.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اکنون نیز به‌شدت تذکر می‌دهم که به‌هیچ‌عنوان اجازه استخدام معلمان غیربومی در شهرستان تا زمانی که جوانان این شهرستان جویای کار هستند، داده نمی‌شود و از این مسئله نیز کوتاه نخواهم آمد. فقط درصورتی‌که فضا خالی بود می‌توانند از نیروهای غیربومی در بروجرد به کار بگیرند.

مقصودی با بیان اینکه افراد غیربومی استخدام شده بعد از گذشت مدت زمانی با سفارش‌های رانتی و فشارهای سیاسی از شهرستانی که در آن استخدام شده‌اند انتقالی می‌گیرند و مجدداً با کمبود مواجه می‌شویم، گفت: با تداوم این تصمیمات دانشگاه فرهنگیان بروجرد با خطر تعطیلی مواجه می‌شود و مشکلاتی را برای مردم این شهرستان به همراه دارد.

وی اظهار کرد: زمانی که برای جابه‌جا کردن مدیران، کارشناسان و روی کار آوردن افراد مطیع با نگاه به امتیاز حداکثری به نماینده وقت می‌گذارند و به وی پست می‌دهیم جز این نیز نمی‌توان انتظار داشت.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: زمانی که مدیری سیاسی باشد و افراد سیاست زده پشتوانه وی باشند فرصت‌ها و تهدیدات را نمی‌شناسد، توان مقابله با رفتارهای ناعادلانه برخی را ندارد و دفاع از مطالبات به حق مردم در اولویت وی نیست.

مقصودی خاطرنشان کرد: افرادی که در پشت پرده مدیران ضعیف هستند گاهی اوقات‌ تذکرهایی می‌دهند اما مردم فهیم می‌دانند که این‌گونه رفتارها چه اتفاقاتی را در جامعه رقم می‌زند.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا