اخبار استخدامپیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

در آستانه جلسه رای اعتماد؛ سوابق «محمدهادی زاهدی وفا» سرپرست وزارت کار + فیلم

دکتر محمدهادی زاهدی وفا سرپرست وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی این هفته به بهارستان می رود تا در صورت رای اعتماد مجلس، سکاندار وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی شود.

دکتر محمدهادی زاهدی وفا سرپرست وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی این هفته به بهارستان می رود تا در صورت رای اعتماد مجلس، سکاندار وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی شود.

به گزارش بازارکار، بعد از موافقت رئیس‌جمهور با پذیرش استعفای حجت عبدالملکی وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی،  محمد هادی زاهدی وفا به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب شد.

محمدهادی زاهدی‌وفا 59 ساله، دارای دکترای اقتصاد از دانشگاه اتاوا در کانادا است. وی در سال‌های گذشته عضو هیئت مدیره شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، رئیس هیات مدیره هلدینگ صنایع نوین، رئیس هیات مدیره رایتل و عضو شورایعالی الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت بود.

در سوابق مدیریتی زاهدی‌وفا، معاون امور اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی در دولت نهم، نماینده وزارت اقتصاد در شوراها و کمیسیونهای تخصصی شورای عالی تحقیقات و فن آوری، شورای اقتصاد، کمیسیون اقتصادی دولت، شورای پول و اعتبار و شورای عالی انرژی دیده می‌شود.

زاهدی‌وفا همچنین سابقه عضویت در کارگروه ویژه نفت، شورای عالی توسعه صادرات غیر نفتی، ستاد تنظیم بازار، ستاد تدابیر ویژه اقتصادی شورای عالی امنیت ملی، کارگروه طرح تحول اقتصادی، شورای عالی تدوین برنامه پنجم، شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی، شورای آمایش سرزمین، شورای عالی آمار، کمیته ملی اهداف توسعه هزاره و کارگروه تدوین ضوابط حمایت از صادرات غیر نفتی را در کارنامه خود دارد

زاهدی‌وفا همچنین در دولت سیزدهم معاون اقتصادی معاونت اول ریاست جمهوری را بر عهده داشت.

از مسئولیت‌های علمی و پژوهشی زاهدی وفا می‌توان به استادیاری دانشگاه امام صادق(ع)، مدیر مسئولی دوفصلنامه مطالعات اقتصاد اسلامی و سردبیری مطالعات امنیت اقتصادی اشاره کرد.

سرپرستی تا جلسه رای اعتماد

بر اساس این گزارش چهارشنبه هفته پیش، رئیس جمهور از رهبر انقلاب درخواست کردند تا جلسه رای اعتماد سرپرست کنونی امکان فعالیت داشته باشند که مورد موافقت معظم‌له قرار گرفت.

علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت با انتشار مطلبی در حساب کاربری خود در توئیتر از موافقت مقام معظم رهبری با ادامه فعالیت زاهدی وفا در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد.

نامه معرفی «زاهدی وفا» ۲۹ شهریور در مجلس اعلام وصول می‌شود

معاون امور مجلس رئیس‌جمهور گفت: نامه معرفی «محمدهادی زاهدی‌وفا» به عنوان گزینه پیشنهادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جلسه علنی روز ۲۹ شهریور مجلس شورای اسلامی اعلام وصول می‌شود.

به گزارش بازارکار، سید محمد حسینی چهارشنبه شب در گفت وگو با خبرنگار حوزه دولت ایرنا در این باره افزود: وزیر پیشنهادی تعاون سه شنبه و چهارشنبه ۲۹ و ۳۰ شهریور در کمیسیون‌های پانزده گانه مجلس حاضر می‌شود و کارنامه علمی و مدیریتی و برنامه‌های خود برای تحول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را مطرح خواهد کرد و به سوالات و ابهامات نمایندگان پاسخ خواهد داد.

معاون امور مجلس رئیس‌جمهور ادامه داد: سپس نمایندگان با پیشینه علمی و اجرایی زاهدی وفا آشنا می‌شوند و بعد در صحن علنی مجلس موضوع رای اعتماد مورد رسیدگی قرار می‌گیرد که امیدواریم زاهدی وفا با رای قاطع نمایندگان به عنوان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعیین شود تا این وزارتخانه مهم از بلاتکلیفی خارج شود.

حسینی یادآور شد: رییس جمهور احتمالاً زمان رای اعتماد به وزیر تعاون در اجلاس سازمان ملل در نیویورک باشد که در این صورت امکان حضور در مجلس را نخواهد داشت. متأسفانه عده‌ای مرتب در حال شایعه پراکنی علیه وزیر پیشنهادی تعاون هستند و بحث‌های مختلفی را از همان روز نخست علیه او شروع کرده‌اند بطور مثال گفته‌اند پسر او در اروپا صاحب یک شرکت است و خود و خانواده اش دو تابعیتی هستند، در حالی که وزیر پیشنهادی تعاون اصلاً فرزند پسر ندارد و دو دخترش در زمان تحصیل پدر در کانادا به دنیا آمدند اما تابعیت ایرانی دارند یعنی صرفا در کانادا متولد شده اند، که این اتفاق برای جمعی از دانشجویان مشغول به تحصیل در خارج از کشور رخ داده است.

وی افزود: زاهدی وفا هم از دانش اقتصاد اسلامی و اقتصاد روز دنیا برخوردار است و هم سابقه مدیریتی موفق و موثری دارد و در مجموع گزینه بسیار مناسبی برای این وزارتخانه بسیار گسترده و مهم است که امیدواریم نمایندگان با شناختی که از او پیدا می‌کنند، با رای بالا او را برای این مسئولیت خطیر برگزینند.

 

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا