دسته‌بندی نشدهشرکت های خلاقکارخانه های نوآورینواحی و شهرک های صنعتییزدیزد- سردبیر

افتتاح مرکز نوآوری و طراحی زیلو در میبد

فرماندار میبد از افتتاح مرکز نوآوری و طراحی زیلو در این شهرستان خبر داد.


به گزارش بازارکار ، سجادی پور گفت: ساختمان این مرکز به مدت پنج سال در اختیار انجمن زیلو قرار دارد، توافق شد برای تکمیل نمایشگاهی این مجموعه از محل استانی و ملی هرکدام یک میلیارد تومان مجموعا دو میلیارد تومان کمک شود تا قبل از آغاز سال جدید از نمایشگاه بهره برداری شود تا گردشگران بتوانند در کنار بازدید، خرید داشته باشند.
او می گوید: درحال حاضر فروش زیلو در سطح شهرستان میبد به یکصد و سی میلیارد ریال درسال رسیده است که روند روبه رشد خود را آغاز کرده است.
به گفته او امروز تقاضا بیش از تولید است و این نشان می‌دهد کار‌های اطلاع رسانی و ترویج زیلو بافی در میبد جواب داده است و در تلاشیم با توافقاتی که انجام شده بتوانیم دربحث تسهیلاتی به زیلو بافان کمک کنیم.
سجادی پور گفت: ایجاد شهرک ۵۰ هکتاری زیلو دنبال می‌شود که می‌تواند بحث نمایشگاه و عرضه و فروش و آموزش را در مرکز نوآوری دنبال کند.
او می گوید: امروز بالغ بر هفت واحد تجمعی با ۴۰۰ دستگاه زیلو در شهرستان میبد فعالیت دارند و انجمن زیلو در شهرستان‌های استان هم درحوزه آموزش ورود و کارآفرینی را شکل داده اند و انجمن‌ها و نمایشگاه‌ها در معرفی هنرصنعت و طراحی‌های جدید با کاربری‌های مختلفی که روز به روز افزوده می‌شود نوید این را می‌دهد که این هنرصنعت درسطح جهانی، خود را عرضه کند و بتواند آینده پویا داشته باشد.
توسعه خوشه‌ زیلو یکی از اصلی‌ترین پروژه‌های اجرایی سازمان شهرک‌های صنعتی ایران
لاهوتی مدیر توسعه صنعتی و فناوری سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: پروژه توسعه خوشه‌ای یکی از اصلی‌ترین پروژه‌های اجرایی سازمان صنایع کوچک در شهرک‌های صنعتی ایران است که سازمان صنایع کوچک با کمک شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها این پروژه‌ها را درکشور عملیاتی و اجرایی می‌کند.
او می گوید: بعد از چهار سال امروز شهرک صنعتی پروژه را تحویل شبکه فراگیر انجمن صنفی خوشه زیلو داد و شرکت شهرک‌های صنعتی برنامه‌های حمایتی را که در راستای توانمندسازی پروژه توسعه خوشه‌ای بوده عملیاتی کرده است و بعد از این هم درقالب حمایت از خوشه خاتمه یافته، براساس نیاز‌هایی که از سوی انجمن صنفی درراستای توانمندسازی وتوسعه بازار زیلوی میبد اعلام می‌شود؛ سایر برنامه‌ها را حمایت مالی می‌کند.
او می گوید:مدل فعالیت توسعه خوشه به این شکل است که بعد از اینکه پروژه به بلوغ لازم می‌رسد به صورت مستقیم حمایت نخواهیم داشت؛ اما غیرمستقیم درقالب برنامه‌های عمل، حمایت از خوشه‌های خاتمه یافته حمایت خود را ادامه خواهیم داد.
لاهوتی گفت: خوشه زیلو یکی از خوشه‌های برتر کشوری است که روز صنعت معدن سال ۱۴۰۱ مورد تجلیل قرار گرفت و این نشان از توسعه یافتگی پروژه است.
مدیر توسعه صنعتی و فناوری سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: با توجه به برنامه‌هایی که دارند ما برای حمایت از توسعه خوشه زیلو، توسعه بازار‌های بین المللی را خواهیم داشت که اقتصاد منطقه را تحت تاثیر قرار و موجبات توسعه فرهنگی این دست بافته به خارج از کشور خواهد داشت.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا