آموزش و مهارتاجتماعیدسته‌بندی نشدهشرکت های خلاقلرستانلرستان- سردبیرنوآوری و کارآفرینی

مدرسه کارآفرینی در لرستان احیا می‌شود

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان گفت: مدرسه کارآفرینی با هدف کسب مهارت و ورود جوانان به بازار کار در استان احیا می‌شود.


به گزارش بازارکار ، محمد خاکی در مراسم افتتاح پاتوق بازی کودک و نوجوان در راستای اجرای پروژه اربینت در محله پشت بازار خرم آباد اظهار کرد: اربینت صرفا یک پروژه مطالعاتی بازآفرینی شهری و توسعه پایدار است، اما تصمیم گرفتیم بعد از سه سال که فاز مطالعاتی آن انجام شد، فاز اجرایی را نیز عملیاتی کنیم.
او افزود: وظیفه اتاق بازرگانی تا اتمام مرحله مطالعاتی بود، اما بخاطر علاقه همکاران در این پروژه، تصمیم گرفتیم برخی از منابع را به اجرای پروژه‌هایی که در راستای طرح‌های مطالعاتی گذشته ما بود اختصاص دهیم.
نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان ادامه داد: زیبا سازی کوچه پریان که در این محله قرار گرفته جزو برنامه‌های پیش رو است و از اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداری خرم آباد تقاضا داریم که در زیر سازی آن کمک کنند.
خاکی گفت: همچنین مدرسه کارآفرینی و مهارت از دیگر اقدامات همسو با اربینت است و از آنجا که امروزه مدرک برای ورود به بازار کار و جامعه به افراد کمک نمی‌کند باید تلاش کنیم افراد، دست کم یک مهارت را چه در سطح دانش آموزی و چه در سطح دانشگاه کسب کند.
او بیان کرد: بنابراین قصد داریم مدرسه کارآفرینی را احیا و به تشکیل آن کمک کنیم که این مهم نیازمند همکاری مردم و مسئولین است چراکه منابع چندانی در اتاق بازرگانی وجود ندارد، اما با این وجود فعالین اقتصادی را تشویق کردیم که در راستای این کار‌های خیر و منافع عمومی کمک کنند.
نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان با تاکید بر اهمیت وجود نیروی انسانی توانمند برای توسعه افزود: بنابراین همه ما وظیفه داریم جهت شکوفایی خلاقیت کودکان و نوجوانان و جلوگیری از فرار نخبگان به واسطه فراهم نبودن زیر ساخت ها، یک سری فعالیت‌هایی انجام دهیم که به ماندگاری جوانان در کشور کمک کنیم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا