آموزش و مهارتزنجانزنجان- سردبیر

اجرای طرح «مزرعه تابستانی من»، ویژه دانش‌آموزان روستایی و کم‌برخوردار زنجانی

معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان زنجان گفت: طرح «مزرعه تابستانی من» با همکاری اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان و سازمان جهادکشاورزی استان زنجان در تابستان سال‌جاری برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری بازار کار به نقل از ایسنا، حسین میرزایی با اشاره به کارویژه‌های موردنظر اداره‌کل آموزش و پرورش که در ایام تابستان برای دانش‌آموزان استان اجرا شد، عنوان کرد: به طورکلی ۱۰ کار ویژه از سوی آموزش‌وپرورش استان با محوریت غنی‌سازی اوقات فراغت برای دانش‌آموزان برگزار شد.

وی با اشاره به جزئیات برگزاری طرح «مزرعه تابستانی من»، افزود: این طرح ویژه دانش‌آموزان روستایی و مناطق کم‌برخوردار در سطح استان با محوریت مهارت‌آموزی و ارتقا دانش کشاورزی دانش‌آموزان مقاطع متوسطه اول و دوم استان، اجرا شد.

میرزایی با بیان اینکه عمده دانش‌آموزان شرکت‌کننده در این طرح پسران بودند، تصریح کرد: در این طرح یک قطعه زمین به عنوان نمونه ۱۰۰ متری در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفت که این زمین از محل زمین‌های کشاورزی شخصی در روستا و یا زمین‌های زراعتی هنرستان فنی و حرفه ای تامین شد و دانش‌آموزان با حضور کارشناسان جهادکشاورزی استان، به کاشت، داشت و برداشت محصول موردنظر که متناسب با خاک و شرایط زمین زراعتی بود، پرداختند.

این مسئول با اشاره به آموزش نحوه صحیح آبیاری قطره‌ای طی این طرح آموزشی، بیان کرد: یکی دیگر از اهدا برگزاری این طرح، آموزش نحوه صحیح آبیاری محصولات کشاورزی و صرفه‌جویی در مصرف آب بود که چگونه با کمترین مصرف میزان آب، بیشترین محصول را برداشت کنیم.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش استان زنجان، با اشاره به ادامه‌دار بودن این طرح در سال‌های آتی، خاطرنشان کرد: طی سال جاری عمده این طرح آموزشی در مناطق روستایی طارم و خرمدره برگزار شد و در نظر داریم سال آینده نیز این طرح در قالب باغ‌شهرها و باغ‌های خانوادگی اطراف استان به صورت پایلوت و برای آموزش دانش‌آموزان ساکن شهر اجرا کنیم.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا