آموزش و مهارتهرمزگانهرمزگان- سردبیر

برگزاری دوره جامع آمادگی آزمون کارگزاری گمرکی (حق العملکار گمرک) در جهاد دانشگاهی هرمزگان

معاون آموزش و کار آفرینی جهاد دانشگاهی هرمزگان از برگزاری دوره جامع آمادگی آزمون کارگزار گمرکی(حق العملکاری) با حضور علی رضا امیری زاده مدرس و کارشناس عالی گمرک جمهوری اسلامی ایران در این مرکز خبر داد.

به گزارش معاون آموزش و کار آفرینی جهاد دانشگاهی هرمزگان ، دکترحمید یاسی پور طهرانی افزود: آزمون کارگزاری گمرکی بعد از پایان دوره برگزار خواهد شد و شرکت و قبولی در این آزمون یکی از شرایط لازم برای فعالیت در عرصه ترخیص کالا از گمرک و انجام امور مربوط به ترخیص کالا است.
وی با بیان اینکه فرآیندی که كارگزار گمركي (حق العملکار گمرک) در زمینه امور گمرکی برای ترخیص کالا انجام می دهد کاملا تخصصی است، افزود: نخستین مرحله برای اینکه شرکت کنندگان به عنوان حق العملکار شناخته شوند شرکت در آزمون حق العمل کار گمرکی و قبولی در این آزمون است كه از طرف گمرك جمهوري اسلامي ايران برگزار مي شود.
وی تصریح کرد: اهمیت این موضوع در حدی است که مواد 128 تا 132 قانون امور گمرکی مصوب سال ١٣٩٠ و آيين نامه اجرايي همين قانون مواد ١٩٠ الي ١٩٥ به آن اختصاص داده شده است و در چارچوب قانونی صدور کارت حق العملکاری، تمدید و استمرار کار حق العملکار از وظایف و اختیارات گمرک است.

 معاون آموزش و کار آفرینی جهاد دانشگاهی هرمزگان افزود: دارندگان اين كارت مي توانند به نمايندگي از خود در تمامي گمركات كشور و در رويه هاي مختلف گمركي كارمند داشته باشند و اقدامات و امورات گمركي را به كارمندان خود موكول کرده و خود به عملكرد انها نظارت و موارد را مديريت نمايند.
گفتنی است، متقاضیان برای حضور و کسب اطلاعات بیشتر از جزئیات برگزاری و محتوای این دوره می توانند با شماره 07633684409-09378345786 تماس حاصل فرمایند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا