اصفهاناصفهان- سردبیرشرکتهای دانش بنیانکارخانه های نوآوری

مرکز تحقیقات راه و شهرسازی اصفهان آماده حمایت از شرکت های دانش بنیان

مدیر دفتر منطقه‌ای مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی استان اصفهان گفت: این دفتر با هدف توسعه فناوری، آمادگی حمایت و معرفی شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه صنعت ساختمان و حمل و نقل و شهرسازی، معماری را به نهادها و سازمان‌های ذیربط دارد.

به گزارش بازارکار و به نقل از ایرنا، پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ به نقل از مهدی منصوری افزود: در راستای تحقق شعار سال ۱۴۰۱ (تولید، دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین) و با توجه به تصویب قانون جهش تولید دانش‌بنیان و ابلاغ دستور العمل‌های اجرایی آن، این دفتر از آمادگی لازم برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه صنعت ساختمان و حمل و نقل و شهرسازی، معماری برخوردار است.

وی ادامه داد: بر این اساس دفتر منطقه‌ای مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی استان اصفهان با هدف توسعه فناوری و تعامل بیشتر با شرکت‌های دانش‌بنیان و نوآفرین در حوزه صنعت ساختمان و حمل و نقل و شهرسازی، معماری، معرفی این شرکت‌ها به نهادها و سازمان‌های ذیربط را در دستور کار دارد.

مدیر دفتر منطقه‌ای مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه این اقدام در جهت اثربخشی فعالیت‌ها و رفع چالش‌های موجود انجام می شود، اظهار داشت: این تمهید علاوه بر ایجاد بسترهای لازم برای ارتباط بیشتر سازمان‌های اجرایی با خدمات و محصولات این گونه شرکت‌ها، در دریافت نیازهای واقعی بخش‌های اجرایی و انعکاس آنها به شرکت‌های مذکور نقش موثری دارد.

وی خاطرنشان کرد: صاحبان محصولات فناورانه شرکت‌های دانش بنیان که در حوزه صنعت ساختمان و حمل و نقل و شهرسازی، معماری فعالیت دارند باید از مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی نظریه فنی و یا گواهینامه فنی اخذ کنند تا تاییدی بر تطابق عملکرد و کیفیت محصول با معیارهای تعریف شده در مباحث مقررات ملی ساختمان باشد.

منصوری گفت: مطابق با برنامه ریزی های بعمل آمده این دفتر، ارتباط شرکت های دانش بنیانی را که ارائه دهنده خدمات یا محصولات حوزه‌های مرتبط هستند، با مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی کشور تسهیل می بخشد تا بر این اساس متناسب با نوع و زمینه فعالیت آن‌ها برنامه‌ریزی جهت جلب حمایت‌های مورد نیاز صورت پذیرد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا