مازندرانمازندران- سردبیر

سرمایه‌گذاری بیش از ۲ هزار میلیارد تومانی در حوزه تولیدات بخش کشاورزی و صنعتی

سرپرست صمت مازندران: شاغلان بخش صنعت مازندران حدود 86هزار نفر می باشند که تا دو سال آینده به حدود ۱۲۰ هزار نفر افزایش پیدا خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار بازارکار به نقل ازخبرگزاری صداوسیمای مازندران ، سرپرست اداره کل صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: با تزریق اعتبار ۲ هزار میلیارد تومانی دولت و بخش خصوصی میزان سرمایه‌گذاری در حوزه تولیدات بخش کشاورزی و صنعتی مازندران از ابتدای امسال تاکنون در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۰۰ درصد افزایش یافته است.
مجید فانی افزود: حدود ۲ هزار و ۱۲۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری اقتصادی از آغاز امسال تا ۲۰ شهریور در حوزه تولیدات بخش کشاورزی و صنعتی استان انجام شد که این رقم در مدت مشابه پارسال حدود یک هزار و ۵۰ میلیارد تومان بود.
او نتیجه این میزان سرمایه گذاری در حوزه صنعتی و کشاورزی را بهره برداری از ۱۳ واحد تولیدی با ایجاد ۸۶۲ شغل اعلام کرد و گفت: در این زمینه نیز شاهد افزایش بیش از ۴۰ درصدی در مقایسه با مدت مشابه پارسال هستیم.
سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران عمده سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت و کشاورزی را در طرح‌های دانش بنیان و واحد‌های فرآوری و بسته‌بندی و قطعه‌سازی خودرو معرفی و پیش بینی کرد که در این راستا تا پایان امسال ۲۰ واحد تولیدی دیگر در استان به بهره‌برداری برسد.
فانی از افزایش شاغلان بخش صنعت مازندران از ۸۰ هزار و ۲۱ نفر در سال ۱۳۹۹ به حدود ۸۵ هزار و ۲۵۰ نفر در حال حاضر خبر داد و گفت: حداکثر تا ۲ سال آینده با اجرای طرح‌های توسعه‌ای و افزایش صدور مجوز‌های بهره‌برداری میزان اشتغالزایی در بخش صنعت استان به حدود ۱۲۰ هزار نفر افزایش پیدا خواهد کرد.
او با بیان اینکه هدف‌گیری مازندران در سال جاری رسیدن به رشد اقتصادی ۷.۸ درصدی است که سهم صنایع در آن به همین میزان خواهد بود، افزود: به طور حتم با برداشتن موانع تولید این مهم در سال ۱۴۰۱ در استان محقق خواهد شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا