اجتماعیکردستانکردستان- سردبیر

بازرسی بیش از ۱۱ هزار مورد از بازار کردستان

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان از ۱۱ هزار و ۱۹۵ مورد بازرسی از بازار استان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و گفت: در این بازررسی‌ها ۲ هزار و ۱۳ مورد تخلف کشف شد.

به گزارش بازار کار، بختیار خلیقی، روز یکشنبه در جلسه کارگروه تنظیم بازار استان کردستان با اشاره به اینکه طرح نظارتی ویژه بازگشایی مدارس هم از ۱۵ شهریور در استان آغاز شده و تا ۱۵ مهر ادامه دارد، اظهار کرد: تاکنون ۳۰۴ مورد بازرسی از واحدهای عرضه لوازم التحریر، پوشاک، کیف و کفش و دوزندگان روپوش دانش آموزی در استان انجام شده است.

وی از ۱۱ هزار و ۱۹۵ مورد بازرسی از بازار استان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد و افزود: در این بازررسی‌ها ۲ هزار و ۱۳ مورد تخلف کشف شد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان بیان کرد: ماحصل بازدیدهای انجام شده از بازار استان توسط بازرسان این اداره کل تشکیل یک هزار و ۷۸۸ فقره پرونده تخلف و ارسال آن به تعزیرات حکومتی است.

وی ارزش ریالی تعداد پرونده های مذکور را ۹۶ میلیارد ریال خواند و اضافه کرد: علاوه بر این، یک هزار و ۶۹۳ مورد بازرسی هم توسط گشت مشترک انجام شده که منجر به تشکیل ۳۷۱ پرونده به ارزش هفت میلیارد ریال شده است.

خلیقی ادامه داد: در این مدت یک هزار و ۱۱۵ مورد بازرسی مربوط به عرضه کالای قاچاق در بازار انجام شد که در نتیجه آن ۸۰ پرونده به ارزش ۲۷۲ میلیارد ریال تشکیل شده است.

وی تعداد بازرسی های انجام شده از انبارهای استان را هم یک هزار و ۳۵۵ مورد اعلام کرد و افزود: در این راستا هم ۸۳ پرونده به ارزش ۵۸ میلیارد ریال تشکیل و به تعزیرات ارسال شد.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کردستان بیان کرد: در این مدت ۲ هزار و ۱۸۴ مورد شکایت مردمی در زمینه کالا و خدمات ثبت شده که از این تعداد ۹۳۳ مورد آن تلفنی و مابقی به صورت کتبی و حضوری بوده است.

وی یادآور شد: در نتیجه بازرسی های انجام شده ۶۴ پرونده تشکیل و ۷۳ مورد تخلف هم کشف شده و ارزش ریالی این پرونده ها هم ۹۱۷ میلیون ریال است.

توزیع بیش از ۱۳ هزار تن کالای اساسی در کردستان

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان هم در این جلسه با اشاره به اینکه بعد از حذف ارز ترجیحی و مردمی سازی یارانه‌ها، ثبات خاصی در بازار ایجاد شده است، اظهار کرد: از ۲۱ اردیبهشت سال جاری تاکنون با اجرای این طرح دیگر هم چون گذشته با کمبود و بی نظمی توزیع کالا مواجه نیستیم.

پیمان اسکندری اعلام کرد: از ابتدای سال جاری تا ۲۴ شهریور، ۱۳ هزار و ۸۰۰ تن کالای اساسی شامل ۲ هزار و ۹۰ تن برنج هندی و پنج هزار و ۱۴۲ تن روغن و سایر اقلام هم چون گوشت قرمز و سفید و شکر در استان توزیع شده است.

وی افزود: طی این مدت در بازار استان ۳۳ قلم کالا هم چون برنج، گوشت قرمز منجمد، لوبیا و سیب زمینی بدون تغییر قیمت، ۱۵ قلم کالا از جمله روغن مایع، تخم مرغ و گوجه فرنگی با کاهش قیمت و ۱۱ قلم کالا هم مانند دام زنده و گوشت قرمز با افزایش قیمت مواجه شده است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان یادآور شد: بیشترین افزایش قیمت کالا مربوط به دام زنده و بیشترین کاهش قیمت هم مربوط به هندوانه، گوجه فرنگی، سبوس و روغن مایع بوده است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا