البرزالبرز- سردبیردسته‌بندی نشده

نیروی انسانی «کار» محور توسعه پایدار است

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز گفت: نیروی انسانی کار محور توسعه پایدار است و باید برای حفط آن تلاش کرد.

سرپرست اداره کل تعاون البرز:
نیروی انسانی «کار» محور توسعه پایدار است
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز گفت: نیروی انسانی کار محور توسعه پایدار است و باید برای حفط آن تلاش کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، عبدالله دارایی ظهر جمعه در سخنان پیش از خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه کرج با اشاره به اهمیت پاسداشت مقام کار و کارگر به عنوان محور توسعه پایدار گفت: تقارن هفته کار و کارگر با ماه پر خیر و برکت رمضان و میهمانی خدا، بهانه‌ای است برای پاسداشت تلاش‌ها و زحمات کارگران و عزیزانی که در راه ساختن ایرانی آباد و آزاد سر از پا نمی‌شناسند و همواره بی ادعا برای اعتلای کشور عزیز و اسلامی مان و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی از جان و مال خود دریغ نکرده و نخواهند کرد.
وی بیان کرد: استقلال و آزادگی یک کشور به اتکای ملت خود و آزادگی و توان و تلاش آن ملت وابسته است. قطعاً کارگران در پیشانی این اندیشه نقش آفرین هستند و خواهند بود.
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز تصریح کرد: اهمیت توجه به امر تولید، اشتغال، کارآفرینی، خودباوری، تعاون، کار، کارگری مکرراً در کلام حضرت امام (ره) و رهبری معزز و فرزانه انقلاب اسلامی بیان شده است که شاهد آن وجود مؤلفه تولید در نامگذاری سال‌های اخیر از سوی معظم له است.
وی ادامه داد: این امر نشانگر تاکید ایشان بر حساس‌ترین و سرنوشت سازترین مسائل کشور یعنی اقتصاد، اشتغال و نقشه راهی برای توسعه و خودباوری در کشور است.
دارایی خاطرنشان کرد: امروز در شرایطی قرار داریم که فضای اشتغال کشور بویژه استان البرز به دلیل قرار گرفتن شهرک‌های صنعتی فعال در پیرامون استان و صدها واحد تولیدی، ظرفیت‌هایی را ایجاد می‌کند که با تأمین مسکن کارگران عزیز و امکانات لجستیکی، ترابری و حمل و نقل عمومی می‌تواند پاسخگوی کارجویان مورد نیاز استان البرز باشد
وی افزود: در کنار آن فضای تعاونی‌ها و کارگاه‌های کوچک اشتغال تعاونی هم ظرفیت دیگری است که با حمایت از تعاونی‌ها رفاه اجتماعی را به دنبال آورد.
دارایی با اشاره سیاست‌های دولت مردمی رئیسی و مقام عالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حمایت از زحمتکشان عرصه کار و تولید، رفع مشکلات معیشتی کارگران، ایجاد رفاه، تحقق مطالبات به حق جامعه کار و تولید و رفع فقر مطلق و بهبود فضای کسب و کار در کشور گفت: کارگران، کارآفرینان و کارفرمایان در حوزه اقتصادی می‌توانند نقش‌آفرینی ویژه‌ای در راستای رسیدن به اهداف بیانیه گام دوم انقلاب صادر شده از سوی مقام معظم رهبری داشته باشند.
هر ساله در «جشنواره امتنان» نخبگان کارگری معرفی می‌شوند
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان البرز اظهار کرد: امروزه کارگران کشور افرادی تحصیل کرده، آگاه، توانمند و دارای درجات و رتبه‌های علمی و فناورانه ای هستند که گواه آن ایجاد نوآوری‌ها و خلاقیت‌های جدید در عرصه تولید است که هر ساله در «جشنواره امتنان» از نخبگان کار و تولید ملی و استانی در هفته کارگر در سراسر کشور معرفی و تقدیر می‌شوند.
وی بیان کرد: تحقق شعار زیبا و امیدبخش «ما می توانیم» از طریق تلاش‌ها و کوشش شبانه روزی کارگران و کارفرمایان و کارآفرینان صورت می‌پذیرد.
دارایی تصریح کرد: آنان که رونق تولید با رویکرد فناورانه و دانش بنیان با هدف اشتغال پایدار در کشور را سرلوحه کار و عمل خود قرار داده‌اند و مقدمات رسیدن میهن عزیز اسلامیمان را به خودکفایی و قطع وابستگی فراهم می‌آورند.
رئیس شورای هماهنگی دستگاه‌های اجرایی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در استان البرز در ادامه گفت: به مناسبت هفته کارگر برنامه‌هایی چون آئین تجدید میثاق با آرمان‌های امام و رهبری، غبارروبی مزار شهدا و شهدای کارگری، دیدار با خانواده معظم شهدای کارگری و دیدار مسؤلین و مقامات شهری و استانی در محیط‌های کارگری با کارگران و تولیدکنندگان استانی و همچنین برگزاری جشنواره امتنان کارگری در استان البرز در این هفته صورت می‌پذیرد.
گفتنی است از پنجم لغایت یازدهم اردیبهشت ماه به عنوان هفته کارگر تعیین شده است که عناوین روزهای این هفته به ترتیب روز کار، تجدید میثاق با آرمان‌های امام، رهبری و شهدا، روز کارگر، کارفرما، گام دوم انقلاب و فرهنگ کار، روز کارگر، تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرینی، روز کارگر، سلامت و تحکیم بنیان خانواده، روز کارگر، تشکل‌ها، بسیج و همبستگی، روز کارگر، مهارت آموزی، تأمین اجتماعی و تکریم بازنشستگان و نهایتاً یازدهم اردیبهشت نیز روز جهانی کارگر، تمدن نوین اسلامی و آینده کار نامگذاری شده است.
کد خبر

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا