آموزش و مهارتیزدیزد- سردبیر

ستاد تبلیغات اسلامی استان نیازمند بودجه و نیروی انسانی متخصص می باشد

مدیرکل تبلیغات اسلامی یزد گفت: این اداره‌ کل برای اجرای برنامه‌های متنوع و متکثر خود به بودجه و نیروی انسانی متخصص در حوزه‌های مختلف نیاز دارد.

حجت‌الاسلام علیرضا نجیمی  افزود: بودجه سالانه فرهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد با ۱۱ دفتر و بخش‌های مختلف فقط حدود ۶ میلیارد ریال است که به هیچ وجه نمی‌توان برای تحقق اهداف و برنامه‌ها اقدام کرد.

این مسئول بیان کرد: با توجه به اهمیت فعالت‌های فرهنگی و مذهبی در جامعه به خصوص تهدید نرم دشمنان باید بودجه و نیروی انسانی تبلیغات اسلامی در حد کافی باشد.

نجیمی بیان کرد: برای حل مشکل به خصوص در یزد که توقع از اداره‌کل تبلیغات اسلامی فراوان است باید مسئولان ارشد استان بیش از گذشته در تقویت این مجموعه اقدام کنند.

وی در ادامه به اقدامات این اداره‌کل به مناسبت محرم و صفر اشاره کرد و گفت: ۶۵ روحانی در پیاده روی اربعین با حضور در موکب‌های مختلف نسبت به اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی اقدام کردند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی یزد بیان کرد: برگزاری عزاداری در روز اربعین حسینی در سطح استان با همکاری بخش‌های مختلف و مردم و تشکل‌ها مناسب و بدون مشکل برگزار شد.

نجیمی با اشاره به اینکه در یک سوم مساجد استان یزد هم‌اکنون نمازصبح به جماعت اقامه می شود توسعه آن را جزو برنامه‌های مهمی ذکر کرد که پیگیری می‌شود.

وی در خصوص ساماندهی هیات‌های مذهبی در محرم و صفر گفت: هیچ منع و مانعی در اجرای عزاداری و سوگواری حضرت امام حسین (ع) در یزد وجود ندارد ولی باید مطالب و نوحه‌ها فاخر، ارزشمند و دارای پیام باشد .

این مسئول یادآور شد: تولید محتوا برای واعاظ و مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) جزو برنامه‌های مهمی است که تاکنون اقداماتی صورت گرفته و جزو برنامه‌های محوری است.

نجیمی اظهار کرد:  در دهه پایانی ماه صفر همانند سنوات گذشته حدود ۱۰۰ هیات عزاداری و سوگواری یزد با حضور در مشهد مقدس و حرم منور امام رضا (ع) به اجرای برنامه می‌پردازند .

وی گفت: برای نخستین بار با هماهنگی آستان قدس رضوی برنامه شب شهادت حضرت امام رضا (ع) در یکی از صحن‌ها به یزد واگذار  شده که امیدواریم مناسب برگزار شود.

وی تصریح کرد: به مناسبت دهه پایانی ماه صفر در تمامی مناطق و شهرستان‌های استان یک تا ۲ برنامه شاخص پیش‌بینی و به صورت مردمی و همکاری مسئولان و تشکل‌های دینی برگزار می‌شود.

این مسئول گفت: به مناسبت هفته دفاع مقدس برنامه‌های مختلف توسط هیات‌های مذهبی به خصوص برگزاری یادواره شهدا و تجلیل از پیشکسوتان ایثار و شهادت به خصوص در مساجد برگزار می‌شود.

نجیمی گفت: روحانیت مبارز و انقلابی یزد در دوران هشت سال دفاع مقدس ۱۳۳ شهید روحانی و طلبه تقدیم انقلاب اسلامی کرده که نشان دهنده روحیه ایثار در این قشر فرهنگی جامعه است.

وی افزود: هم اکنون ۲ هزار و ۲۰۰ مسجد، یک هزار و ۳۵۰ هیات مذهبی و یک هزار و ۸۰۰ مداح اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در استان یزد فعالیت دارد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا