آموزش عالیدسته‌بندی نشدهشرکت های خلاقکارخانه های نوآوری

ظهور دانشگاه‌ کارآفرین با پایان‌نامه‌های دانشجویی هدفمند

استفاده از پایان‌نامه‌های دانشجویی و به کارگیری دستاورد‌های دانشی آن‌ها پل ارتباطی محکمی میان دانش و صنعت است و آموزش‌ها را کارآمد و هدفمند می‌کند.


به گزارش بازارکار به نقل ازخبرگزاری دانشجو، هر نوع پیشرفت و توسعه، ارتباط مستقیمی با تحقیقات علمی دارد و رشد و توسعه کشور‌های پیشرفته، در نتیجه سرمایه گذاری در بخش پژوهش است به همین دلیل توجه به این حوزه می‌تواند رهگشای بسیاری از مشکلات و چالش‌های پیش رو باشد. قانون جهش تولید دانش بنیان هم با عنایت به این مهم؛ تربیت نیوری انسانی مورد نیاز برا کشور را در اولویت قرار داده است.
آیین‌نامه اجرایی هیات وزیران هم بر این موضوع تاکید دارد و به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ماموریت داده است تا طرحی برای حمایت از هدفمند کردن پایان‌نامه‌ها، رساله‌ها و پژوهش‌های دانشگاهی برای رسیدن به دستاورد‌ها و محصولات فناورانه با عنوان طرح پژوهانه فناوری را به هدف تسهیل گذار دانشگاه‌های کشور به سمت دانشگاه کارآفرین و تجاری سازی دستاورد‌های پژوهشی و فناورانه دانشجویان، به گونه‌ای برنامه ریزی کند که تا پایان سال ۱۴۰۱ حدود ۲ درصد از پایان نامه‌ها و رساله‌های مصوب مورد حمایت این برنامه قرار گیرد.
اجرای این آیین‌نامه‌ها می‌تواند زیست بوم فناوری و نوآوری را توسعه دهد و نیرو‌های متخصص و کارآمدی را برای آینده علمی کشور تربیت کند. نیرو‌هایی که می‌توانند با رفع مشکلات و چالش‌های پیش روی کشور؛ زمینه توسعه پایدار را برای نسل آینده فراهم کنند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا