پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

شورای گسترش منطقه ای در دانشگاه پیام نور تشکیل و بر همین اساس 400 رشته محل جدید در سال گذشته ایجاد شد

رئیس دانشگاه پیام نور گفت: هرچند که در 2 سال گذشته 125 واحد دانشگاه پیام نور ادغام شده اما مردم خواستار حضور و قعالیت این دانشگاه هستند.

رئیس دانشگاه پیام نور گفت: در 2 سال گذشته 125 واحد دانشگاه پیام نور ادغام شده  اما شورای گسترش منطقه ای در دانشگاه پیام نور تشکیل و بر همین اساس 400 رشته محل جدید در سال گذشته ایجاد شد

به گزارش بازارکار ، ابراهیم تقی زاده رئیس دانشگاه پیام نور صبح امروز در نشست خبری که در محل سازمان مرکزی این دانشگاه برگزار شد، گفت: پذیراش این دانشگاه در سه مقطع برگزار می‌شود و دوره های این دانشگاه در مقطع دکتری حضوری است.

وی با اشاره به برگزاری تعدادی از دوره‌های این دانشگاه به صورت الکترونیکی، گفت: در کارشناسی 6 جلسه و در کارشناسی ارشد 8 جلسه کلاس‌های این دانشگاه به صورت حضوری برگزار می‌شود و حضور ددانشجویان در این کلاس‌ها حضوری نیست، محل آزمون‌ها هم به درخواست دانشجویان است و دانشجویان می‌توانند هر جا که راحت‌تر باشند آزمون خود را بدهند.

رئیس دانشگاه پیام نور با تاکید بر اینکه تمام سرفصل‌های این دانشگاه کشوری و سراسری است، گفت: بخش زیادی از پذیرفته‌شده‌های مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا از فارغ التحصیلان این دانشگاه است،‌ولو اینکه در منظقه محرومی درس خوانده باشد.

وی یا اشاره به احیا و بازگشت 25 واحد دانشگاه پیام نور بر اساس درخواست مردمی، گفت: هرچند که در 2 سال گذشته 125 واحد دانشگاه پیام نور ادغام شده اما مردم خواستار حضور و قعالیت این دانشگاه هستند.

تقی زاده با بیان اینکه دو سوم فعالیت دانشگاه پیام نور به رشته‌های علوم انسانی اختصاص دارد، گفت: رشته‌های باقی مانده دیگر، رشته‌های فنی مهندسی و علوم پایه هستند.

وی با اشاره به تولید الکترونیکی منابع درسی در دستور کار دانشگاه پیام نور قرار دارد، گفت: این دانشگاه سعی دارد منابع علمی را به گونه ای در اختیار دانشجویان قرار دهد که توانند به راحتی زمان خود را مدیریت کنند.

* ارتقاء 910 پله‌ای جایگاه بین المللی دانشگاه پیام نور

رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به رتبه 1416 این دانشگاه در رتبه بندی بین المللی، گفت: این دانشگاه 910 پله ارتقا را با ثبت آثار پژوهشی اساتید طی یک سال گذشته داشته است.

وی با اشاره به دیپلماسی علمی و جایگاه ویژه آن، به استقرار دبیرخانه شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام با حضور 57 کشور در دانشگاه پیام نور خبر داد.

* صدور مجوز احداث پیام نور در کشورهای سوریه، عراق و لبنان

تقی زاده به صدور مجوز احداث پیام نور در کشورهای سوریه، عراق  و لبنان اشاره کرد و گفت: واحدهای 3 استان کشور هم مجوز جذب دانشجوی خارجی را دریافت کرده‌اند.

وی با اشاره به طرح دانشگاه باز، گفت: دانشگاه باز فعلا در کشور وجود ندارد، براساس فعالیت این دانشگاه، دانشجو می‌تواند در هر زمانی که برایش مقدور بود انتخاب واحد کند و آزمون دهد و در قید و بند زمان‌بندی دانشگاه نباشد.

رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به حضور بیش از 2 هزار عضو هیات علمی، گفت: با این ظرفیت دانشگاه پیام نور می‌تواند نظام آموزشی باز را پیشنهاد دهد و تاکید بر افزایش ظرفیت در مناطق کم برخوردار را دارد.

وی با بیان اینکه شهریه دانشگاه پیام نور کم‌ترین شهریه است، گفت: این دانشگاه کم ترین اتکا را به بودجه دولتی دارد.

تقی زاده با اشاره به ظرفیت پذیرش دانشجوی یکسان طی 3 سال اخیر، گفت: به طور متوسط سالانه 50 تا 60 هزار دانشجو جذب دانشگاه پیام نور می‌شوند.

وی با اشاره به آمایش سرزمین دانشگاه پیام نور، گفت: شورای گسترش منطقه ای در دانشگاه پیام نور تشکیل می‌شود و بر همین اساس 400 رشته محل جدید در سال گذشته ایجاد شد.

تقی زاده همچنین به حذف 2 هزار رشته محل دانشگاه پیام نور طی 2 سال اخیر خبر داد.

وی از افزایش 30 تا 38 درصدی شهریه این دانشگاه در سال تحصیلی جدید خبر داد و گفت:‌ این شهریه به طور متوسط 300 تا 400 هزار تومان افزایش یافته است.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا