اقتصادی و بازار سرمایهپیشنهاد سردبیرکارخانه های نوآوریکسب و کارهای نوپالرستانلرستان- سردبیر

تثبیت ۷۶۱ فرصت شغلی در صنعت لرستان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: از شهریور ۱۴۰۰ تاکنون ۷۶۱ فرصت شغلی در این خصوص ایجاد یا تثبیت شد.

به گزارش بازار کار لرستان، بهمن جعفری امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از شهریورماه ۱۴۰۰ تاکنون ۱۰۲ واحد صنعتی لرستان با مجموع سرمایه ثابت ۴۹۳۸ میلیارد و ۶۶۵ میلیون ریال تکمیل و وارد چرخه تولید شده است.

وی تصریح کرد: این واحدها در زمینه‌های مختلف ازجمله برش انواع سنگ، تولید شیر خشک، ماسک، الکل طبی، بتن معمولی، روکش پی وی سی، درب ایمنی، پودر میکرونیزه کربنات کلسیم، بسته‌بندی عسل، قند و شکر، تولید مصنوعات چوبی، فیلتر هوای خودرو و واحدهای سردخانه‌ای بررسی و تکمیل شده‌اند.

جعفری ادامه داد: ۳۵ درصد اقتصاد استان به فعالیت‌های حوزه سازمان صنعت، معدن و تجارت وابستگی دارد که اهداف و شرح وظایف متعددی برای آن در نظر گرفته شده است.

رئیس سازمان صمت لرستان تصریح کرد : تاکنون ۱۲۸۸ واحد صنعتی دارای پروانه بهره‌برداری در لرستان ثبت شده که تعدادی تعطیل و برخی نیمه‌فعال و در مجموع بیش از ۵۰ درصد با ظرفیت‌های مختلف در حال فعالیت هستند.

وی تأکید کرد: با توجه به وجود واحدهای صنعتی، صنفی و معدنی حجم مشکلات و شرح وظایف گسترده باید ارتباط مستمر و مؤثر با سایر دستگاه‌های اقتصادی، امنیتی، نظارتی و از جمله سپاه در حوزه بسیج اصناف و بسیج مهندسین برقرار باشد.

انتهای پیام

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا