پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

امام جمعه قم در دیدار با رییس جهاددانشگاهی: فعالیت‌های جهاددانشگاهی مایه سرافرازی نظام و انقلاب است

امام جمعه قم در دیدار با رییس جهاددانشگاهی تاکید کرد: کارهای خوبی که جهاد دانشگاهی انجام داده و مایه سرافرازی نظام و انقلاب است.

امام جمعه قم در دیدار با رییس جهاددانشگاهی تاکید کرد: کارهای خوبی که جهاد دانشگاهی انجام داده و مایه سرافرازی نظام و انقلاب است.

به گزارش بازارکار، دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی در دومین روز سفر به قم با آیت الله سیدمحمد سعیدی امام جمعه قم و تولیت حرم حضرت معصومه (س) دیدار و گفتگو کرد.

تولیت حرم حضرت معصومه (س) در این دیدار که در سالن محراب حرم حضرت معصومه (س) انجام شد با اشاره به کارهای خوبی که جهاددانشگاهی انجام داده و مایه سرافرازی نظام و انقلاب است گفت: رهبر معظم انقلاب هر جا که می‌خواهند از دستاوردهای نظام و انقلاب یاد کنند به دستاوردهای مرکز رویان که از زیرمجموعه‌های جهاد دانشگاهی است اشاره می‌کنند.

آیت الله سعیدی با تسلیت اربعین حسینی عنوان کرد: یکی از ابعاد نهضت‌هایی مانند عاشورا انسان سازی است که چه در هنگام قیام و چه قبل و بعد از قیام صورت می‌گیرد.

وی اظهار کرد: در جریان قیام اباعبدالله (ع) اولین کاری که به محض ورود به آن سرزمین انجام دادند این بود که زمین کربلا را خریدند و آن را به همان افرادی که از آنها خریدند وقف کردند تا جهادی که در آن سرزمین انجام می‌شود بدون هیچ خدشه‌ای باشد.

وی ادامه داد: امام حسین (ع) دو شرط برای متولیان موقوفه کربلا گذاشتند که اولین شرط این بود که مردم را به زیارت این سرزمین دعوت کنند و شرط دوم هم این بود که سه روز از زائران اباعبدالله (ع) پذیرایی کنند.

تولیت حرم حضرت معصومه (س) دارای ابعاد مختلف بودن را از خصیصه‌هایی نهضت‌های الهی دانست و بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران هم دارای ابعاد مختلف است و یکی از ابعاد این انقلاب انسان سازی و ارائه مکتب انسان ساز اسلام به جهان است.

وی با بیان اینکه مسئولان و مردم باید بدانند که ما انقلاب نکردیم که ببینیم سازمان‌ها و نهادهای بین المللی چه چیزی را می‌پسندند تا به آن عمل کنیم بلکه ما مکتب، پشتوانه و اساس داریم، اظهار کرد: ما انقلاب و دینی را نپذیرفتیم که از فشارهای برخی تأثیر بپذیریم و به هرچیزی که دیگران گفتند عمل کنیم بلکه ما بر دین خود ایستاده‌ایم و پیرو ولایت فقیه هستیم.

وی با بیان اینکه مجموعه‌های زیر نظر رهبر معظم انقلاب همگی پیشرفت‌های خوبی داشته‌اند، گفت: بقیه مسئولان نظام هم باید مجموعه‌های زیر نظر خود را مانند مجموعه‌های زیر نظر رهبر معظم انقلاب اداره کنند تا پیشرفت کنند.

آیت الله سعیدی با بیان اینکه استان قم ویژگی‌ها و شرایط خاص خود را دارد، افزود: باید اقلیم و شرایط قم سنجیده شود و صنایع متناسب با قم در این شهر ایجاد شود؛ قم حرم اهل بیت (ع) است و باید صنایع متناسب با این ویژگی قم در این شهر مقدس ایجاد شود.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه در قم بحث اشتغال به خاطر مهاجرت‌های زیادی که به این شهر می‌شود باید مد نظر مسئولان باشد، اضافه کرد: باید متناسب با جغرافیا و فرهنگ قم اولویت سنجی شود و کارهای متناسب انجام شود تا بعد مشکلی ایجاد نشود و هر چیزی در جای خودش قرار بگیرد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا