مازندرانمازندران- سردبیر

چالش بزرگ استخدام مربیان قرآنی

معاون سازمان تبلیغات اسلامی بابل از فعالیت 150 موسسه قرآنی در این شهرستان خبر داد وگفت: با راه اندازی این موسسات برای بیش از 1000 مربی اشتغالزایی شده است.

به گزارش خبرنگار بازارکار ، معاون سازمان تبلیغات اسلامی بابل خاطر نشان کرد، در سه ماه اخیر پنج مرکز قرآنی جدید به موسسات قرآنی اضافه شد که مجموع موسسات قرآنی در این شهرستان به 150 رسیده است.
وی با اشاره به تصویب مجلس در جذب نیروهای مستعد دارالقرآن های کشور اظهار داشت: با وجودی که این طرح در مجلس مصوب شد اما با الحاق تبصره ای این فرصت از نیروهای مراکز قرآنی سلب و مختص سازمان دیگری گردید .
رضا خلیلی جلودار به فعالیت جهادی نیروهای قرآنی در مسیر تبلیغ قرآن و آموزه های دینی اشاره و تصریح کرد: متاسفانه مربیان قرآنی از مزایایی همچون بیمه و … بی بهره هستند.
وی بابیان اینکه برای کمک به اشتغال جوانان در حوزه فرهنگی و قرآنی باید مشوق هایی در نظر گرفته شود، یادآور شد: یکی از این مشوق ها واگذاری واحد های اوقاف بجهت تسهیل در بارمالی مراکز قرآنی است که در این خصوص علارقم پیگیریهای مستمر تاکنون هیچ همکاری از سازمان متبوع صورت نگرفته است .
معاون اداره سازمان تبلیغات بابل خاطرنشان کرد: یکی از مشکلاتی که درحال حاظر با آن روبرو هستیم جذب نیروهای قرآنی ماست که بیش از 10 سال با روحیه جهادی و فارغ از هر انتفاع مالی و بصورت فی سبیل الله در مدارس واماکن مختلف تدریس کردند، بدین جهت سوابقی اعم از بیمه وسوابق تدریس و فیش حقوقی برایشان ثبت نگردیده لذا شرایط جذب و استخدام برایشان وجود ندارد .

خلیلی اظهار امیدواری کرد با حل چالش های موجود در جذب نخبگان قرآنی  بتوان گام موثری در جهت تعالی و گسترش فرهنگ قرآنی برداشت.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا