آموزش و مهارتفارسفارس- سردبیر

رویداد «تا ثریا» در شیراز برگزار می‌شود؛

اکو سیستمی برای شرکت‌های دانش بنیان در فارس وجود ندارد/ نبود بانک اطلاعاتی نخبگان در فارس

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری فارس با اشاره به اینکه اکو سیستمی برای شرکت‌های دانش بنیان در فارس وجود ندارد، گفت: به علت نبود این اکوسیستم نهادهای مرتبط با شرکت‌های دانش بنیان به صورت مجزا از یکدیگر فعالیت می‌کنند.

به گزارش ایلنا، احمدرضا قاسمی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه نبود بانک اطلاعاتی نخبگان موجب شده تا نخبگان علمی فارس نتوانند مشکلات استان را برطرف کنند، عنوان کرد: نبود نظام مسائل در فارس از دیگر مشکلاتی است که در این زمینه وجود دارد.

وی از برگزاری همایش بزرگ سرمایه گذاری و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و فناور با عنوان “تا ثریا” خبرداد.

وی با اشاره به اینکه نبود ارتباط بین صنایع، نخبگان و مدیران ارشد استان موجب شده تا مسائل موجود در استان به روش‌های دانش بنیان مرتفع نشوند، خاطرنشان کرد: نبود ارتباط بین صنعت و دانشگاه موجب شده تا تنها ۵ درصد از شرکت‌های صنعتی فارس دارای واحد تحقیق و توسعه باشند.

قاسمی ادامه داد: در راستای رقابت پذیری واحدهای صنعتی داخلی و بازارهای بین المللی می توان از این حوزه بهره جست تا شرایط رقابتی برای این صنایع فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه از جمله اهدافی که رویداد “تا ثریا”به دنبال آن است، این بوده که بتوانیم تخصص‌ها را به یکدیگر ارتباط دهیم تا نخبگان جامعه بتوانند مسائل و مشکلات استان را حل کنند.
رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری فارس تصریح کرد: سرمایه گذارانی که قرار است به فارس در قالب رویداد تا ثریا وارد شوند بیش از پنج هزار میلیارد تومان اعتبار به استان وارد می‌کنند.

قاسمی با بیان اینکه رفع تمرکزگرایی از دیگر اهدافی است که این رویداد به دنبال تحقق آن بوده است، ابراز کرد: از این طریق باید بتوانیم سرمایه گذاران، اشتغال دانش بنیان و صندوق‌های سرمایه گذاری خطرپذیری را از حالت متمرکز در تهران خارج و به استان فارس نیز انتقال داد.

وی با یادآوری اینکه رویداد تا ثریا، چهارشنبه ٣٠ شهریور در مرکز پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در شیراز اجرایی خواهد شد، عنوان کرد: این رویداد دارای دو رویکرد “بیان طرح‌ها و ایده‌ها” و “پرداختن به نظام مسائل مشکلات استان” است.

به گفته قاسمی، بیش از ۴۶ طرح فناور مطرح شده که ١۵ طرح در این رویداد معرفی و ١٠ نیاز فناورانه نیز در این رویداد از میان ١۴۶ نیاز استان معرفی خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد سبدهای اشتراکی فناوری می‌تواند عاملی برای توسعه فعالیت‌های شرکت‌های فناور و جذب سرمایه گذاران در فارس شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا