آموزش و مهارتفارسفارس- سردبیر

حوزه اشتغال باید به سمت کسب و کارهای دانش بنیان حرکت کند

مدیرکل کمیته امداد فارس گفت: رویکرد محوری کمیته امداد، حرکت از کسب و کار سنتی به سمت کسب و کار دانش بنیان است.

به گزارش بازار کار فارس به نقل از خبرگزاری موج فارس، مرتضی موصلی مدیر کل کمیته امداد فارس ظهر دوشنبه در مراسم افتتاحیه رویداد تابستانه انتقال تجربه و مهارت افزایی، گفت: این رویداد و در فاز اول جهت مهارت افزایی ۱۰۰ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد فارس و با همکاری ۲۰ نفر از اساتید دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می‌شود.

وی افزود: این دوره طی ۲ روز و با برگزاری ۵ کارگاه با عناوین مختلفی از جمله آشنایی با بوم کسب و کار، مدیریت بازاریابی و برندسازی، اصول و فنون مذاکره و… برگزار می‌شود.

او با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی (ره) رسالت‌های مختلفی را در دستور کار خود دارد اضافه کرد: یکی از این رویکردها که در یک دهه گذشته طبق فرمایشات مقام معظم رهبری و مطالبات نخبگان اجرایی شده است توانمندسازی اقتصادی است که دارای مزیت و ارزش افزوده باشد.

مدیرکل امداد فارس خاطر نشان کرد: توانمندسازی در جهات مختلفی همچون اقتصادی، اجتماعی و فکری برای جامعه هدف اجرا می‌شود که امید است با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف استان بتوانیم در تحقق این مأموریت مهم گام‌های مؤثری برداریم.

موصلی با اشاره به شعار امسال و دستور مؤکد مقام معظم رهبری به ایجاد اشتغال دانش بنیان گفت: در حوزه اشتغال باید به سمت کسب و کارهای دانش بنیان حرکت کنیم و رویکرد محوری ما نیز حرکت از کسب و کار سنتی به سمت اینگونه کسب و کارها می‌باشد.

او ضمن ابراز امیدواری از اینکه اجرای اینگونه کارگاه‌ها بتواند الگویی برای دیگر شهرستان‌ها، همچنین سطح کشور باشد افزود: طی جلسات و ملاقات‌هایی که با نماینده محترم ولی فقیه در فارس و همچنین استاندار محترم داشتیم؛ یکی از مهمترین مطالبات این عزیزان بحث کسب و کار بوده است. که امیدواریم با ایجاد کسب و کارهای مبتنی بر زیست‌بوم استان در این راه موفق عمل کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد شیراز نیز در این مراسم با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاهی اجتماعی است، عنوان کرد: این دانشگاه در راستای دانشگاه نسل سوم گام بر میدارد که دانشگاهی کار آفرین و مهارت آموز است.

محمدرضا قائدی ادامه داد: از این رو آمادگی کامل خود و تمام اساتید این مجموعه را برای اقشار مختلف جامعه اعلام می‌کنم.

او یکی از برنامه‌های خوب دانشگاه آزاد اسلامی را بحث پویش خواند و در توضیح این مبحث افزود: این پویش اشتغال همزمان با تحصیل دانشجو را فراهم می‌کند، بدین معنا که هر دانشجو در هنگام ثبت نام در یکی از صنایع مورد علاقه خود مشغول به کار باشد تا پس از اخذ مدرک تحصیلی، مهارتی نیز کسب کرده باشد.

قائدی در ادامه اضافه کرد: این پویش ابتدا به صورت پایلوت در استان اصفهان شروع و پس از آن فارس آغازگر آن بود که امید است با کمک و حمایت مسئولین مربوطه استان، با تسهیل مسیر این اتفاق به بهترین نحو رقم بخورد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز خاطرنشان کرد: در اصفهان با همکاری دستگاه‌های مرتبط، زنجیره‌ای تشکیل شده است تا مبلغی در ازای کار دانشجو در صنف یا شرکت همکار، به عنوان شهریه دانشجو واریز شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا