آموزش و مهارتاجتماعیاصفهاناصفهان- سردبیر

دانش‌افزایی و مهارت‌آموزی؛ ابزار اجرای سیاست‌های جمعیتی

شهردار تیران و کرون با اشاره به اقدامات مدیریت شهری در تحقق سیاست‌های جوانی جمعیت و خانواده گفت: دانش‌افزایی و مهارت‌آموزی برای مسئولیت‌پذیری و حفظ و تشکیل خانواده ابزار اجرای این سیاست‌ها است.

به گزارش بازارکار ، حسن حجتی در گفت‌وگو با ایسنا ضرورت توجه به جوانی جمعیت و تقویت بنیان خانواده را مهم خواند و اظهار کرد: دستیابی به این مقوله مهم مستلزم‌ هم‌افزایی و مسئولیت‌پذیری همه تشکل‌ها و نهادهای متولی در این حوزه است که کوتاهی و کم‌کاری هر نهادی نتیجه کامل را مانع می‌شود.

وی افزود: مدیریت شهری به عنوان ارکان مهم در تحقق این سیاست بر اساس مأموریت‌های ابلاغی همکار دیگر دستگاه‌ها و یا متولی بخشی از اقدامات است.

شهردار تیران و کرون با بیان اینکه شهرداری تیران آموزش و مهارت‌افزایی را به‌عنوان مهم‌ترین مؤلفه‌های اجرایی دنبال می‌کند، تصریح کرد: برگزاری کارگاه‌های آموزشی، تولید محتواهای سمعی و بصری و تبلیغات شهری در این حوزه در حال انجام است.

وی اضافه کرد: ابزارهای هنری توانسته در انتقال مفاهیم کارآمد باشد از این ‌جهت از این قابلیت بهره گرفته شده است.

حجتی هدیه مدیریت شهری به زوج‌های جوان و پیش‌بینی بسته‌های فرهنگی و تفریحی برای خانواده‌ها و زوج‌های جوان را جز دیگر برنامه‌های شهرداری تیران با حمایت ‌شورای اسلامی شهر در این خصوص بیان کرد.

شهردار تیران و کرون خانواده‌محوری را جز برنامه‌های عمومی شهر بیان کرد و گفت: در پیش‌بینی و ‌اجرای پروژه‌های عمرانی به این موضوع توجه شده که احداث باغ خانواده و برنامه‌هایی ویژه در جمع‌های خانوادگی اجرا خواهد شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا