پیشنهاد سردبیردسته‌بندی نشده

روایتی از راه‌اندازی کارگاه خانگی عروسک‌بافی توسط بانوی مددجوی کمیته امداد

بانوی مددجوی کمیته امداد با تولید صنایع دستی همچون عروسک‌بافی، تولید کیف‌های چرمی و قلاب‌بافی توانسته علاوه بر استقلال مالی و درآمدزایی، برای دیگر اعضای خانواده خود نیز شغل ایجاد کند.

بانوی مددجوی کمیته امداد با تولید صنایع دستی همچون عروسک‌بافی، تولید کیف‌های چرمی و قلاب‌بافی توانسته علاوه بر استقلال مالی و درآمدزایی، برای دیگر اعضای خانواده خود نیز شغل ایجاد کند.

به گزارش  بازارکار از پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، «راضیه رضایی» بانوی کارآفرین از شهرستان بیرجند در استان خراسان جنوبی و متولد سال ۱۳۶۸ است. وی که دارای مدرک کارشناسی مدیریت جهانگردی است از همان نوجوانی به کار تولید صنایع دستی علاقمند بوده و به همراه خواهران خود این حرفه را به عنوان شغل خانوادگی انتخاب کرده است.

وی در این باره می‌گوید: خانواده ما به دلیل مشکلات مالی تحت پوشش کمیته امداد بوده است ولی حالا در حوزه کارهای صنایع دستی فعالیت می‌کنیم. در ابتدا من به همراه دو خواهرم این کار را انجا می‌دادیم که بعد از ازدواج یکی از آنها، من و خواهر دیگرم این کار را تا امروز ادامه دادیم.

این کارآفرین حوزه صنایع دستی ادامه داد: کارهایی را هم که من به همراه خواهر خودم انجام می‌دهم بیشتر در زمینه‌های عروسک‌بافی، تولید کیف‌های چرمی، قلاب‌بافی و در کل در حوزه صنایع دستی است.

رضایی در توضیح کار خود می‌افزاید: تا امروز بیش از پنج سال است که در حوزه کار صنایع دستی فعالیت می‌کنم. البته زمانی که خواستم کار خودم را به صورت حرفه‌ای آغاز کنم به کمیته امداد مراجعه کرده و درخواست وام کردم که آنها هم پس از ارائه طرح توجیهی، با درخواست من موافقت کردند.

وی به آشنایی خود با کمیته امداد اشاره کرد و گفت: نزدیک به چهار سال است که با حوزه اشتغال کمیته امداد آشنا شدم. بعد از اینکه وام مورد درخواست خود را در قالب صنایع دستی از کمیته امداد گرفتم کار خودم را به صورت صنعتی ادامه دادم.

این کارآفرین با تشکر اضافه کرد: مسئولان کمیته امداد کمک‌های فراوانی هم در زمینه فروش محصولات و بازاریابی به من کردند به صورتی که زمان زمینه حضور من و عرضه محصولاتم در نمایشگاه‌های صنایع دستی را فراهم کردند تا بتوانم محصولاتم را بفروشم.

رضایی در ادامه صحبت‌های خود عنوان کرد: من و خواهرم با کمک و همکاری مسئولان کمیته امداد توانستیم دو نوبت وام از آنها دریافت کنیم که در مرحله نخست ۲۰ میلیون تومان و در مرحله دوم نیز ۱۵ میلیون تومان موفق شدیم وام از آنها دریافت کنیم و کارمان را توسعه دهیم.

وی گفت: برای دریافت وام از کمیته امداد نیاز به مدرک فنی و حرفه ای داشتم که با مساعدت و همکاری آنها من را راهنمایی کرده و مشاوره دادند تا بتوانم مدرک فنی حرفه‌ای لازم برای دریافت وام از کمیته امداد را دریافت کنم.

این کارآفرین به مسائل و مشکلات موجود در مسیر فعالیت خود اشاره کرد و افزود: وضعیت و شرایط کار و فروش ما خوب بود تا اینکه بیماری کرونا آمد و این موضوع موجب شد تا اوضاع فروش ما بسیار کمتر و بدتر شود. در واقع در حال حاضر مشتری‌های ثابتی داریم و محصولات و تولیدات خودمان را به آنها عرضه می‌کنیم و باید از ما حمایت شود تا محصولاتمان را به صورت اینترنتی عرضه کنیم.

رضایی در ادامه صحبت‌های خود عنوان کرد: یکی دیگر از مشکلات ما در زمینه عروسک بافی این است که نیاز به کلاس‌هایی برای آموزش بیشتر داریم تا با ترکیب کردن رنگ‌های مناسب برای عروسک بافی آشنا شویم. زیرا اگر بتوانیم در این کلاس‌ها شرکت کنیم نیاز روز بازار را هم به دست می‌آوریم.

وی در بخش دیگر توضیحات خود تصریح کرد: یکی دیگر از فاکتورها و امتیازات حضور و شرکت در این کلاس‌ها آشنایی هرچه بیشتر با سلایق و نظرات بازار و مشتریان است. این موضوع می‌تواند به موفقیت هرچه بیشتر ما در بازار کار کمک فراوانی کند.

این بانوی کارآفرین افزود: مسئوان کمیته امداد اگر در کنار کمک‌ها و خدمات خود کلاس‌های آموزشی دیگری در زمینه تولید انبوه عروسک‌ها برای ما برگزار کنند تا با مدل‌های جدید و به روز آشنا شویم خیلی در ارتقای تولیدات موثر است.

رضایی در پایان صحبت‌های خود گفت: من و خواهرم با توجه به اینکه تحصیلات دانشگاهی داریم و در آزمون‌های استخدامی موسسات دولتی هم شرکت کردیم ولی تصمیم گرفتیم تا با این حرفه‌ای که می‌توان آن را داخل منزل انجام داد برای خودمان درآمدزایی خوب و مناسبی داشته باشیم و همین توصیه را به دیگر بانوان تحت حمایت کمیته امداد هم داریم تا با تکیه بر توانمندیهای خود به درآمدزایی و استقلال مالی برسند.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا