اخبار استخداماستخدامدسته‌بندی نشدهقزوینقزوین- سردبیر

16ورزشکار مدال آور استان قزوین شرایط استخدام در دستگاههای اجرایی را دارند

مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین گفت: 16 ورزشکار مدال آور شرایط جذب در دستگاههای اجرایی را دارند که تاکنون فقط سه نفر استخدام شده اند.


به گزارش بازارکار به نقل از برنا از قزوین؛ جلسه شورای تربیت بدنی و ورزش استان با بررسی ۴ دستور جلسه به ریاست ابوالحسن کبیری معاون سیاسی امنیتی در استانداری قزوین تشکیل شد.
بررسی مصوبات جلسه قبل،‌ تبیین دستورالعمل اجرای آیین نامه حمایت از ورزش جانبازان و معلولان، بررسی نحوه جذب یک درصد اعتبارات دستگاه های اجرایی استان به ورزش و طرح پیشنهادی در حمایت از تیم های ورزشی و ورزشکاران نخبه استان در این شورا بررسی شد.
عباس علایی مقدم در این نشست اظهارداشت: موضوع اختصاص یک درصد اعتبارات دستگاههای اجرایی برای توسعه زیرساخت های ورزشی و نیز توسعه ورزش همگانی از موضوعات مهمی است که درخواست می کنیم از سوی مدیران ادارات جدی گرفته شود.
وی افزود: قرار بود مبلغ 16 میلیارد و 500 میلیون تومان از محل ارزش افزوده به ورزش استان اختصاص یابد که هنوز محقق نشده و طرح های نیمه تمام زیادی داریم که امیدواریم با کمک بخش خصوصی صنعتی بتوانیم برخی از آنها را تکمیل کنیم.
مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین تصریح کرد: ادارات مجازند از محل یک درصد اعتبارات دستگاه حدود 40 درصد را برای ورزش ادارات خود برای خرید تجهیزات و لباس ورزشی هزینه کنند و 60 درصد مابقی به صورت 30 درصد برای تکمیل طرح های ورزشی آموزش و پرورش و 30 درصد را در تکمیل طرح های نیمه تمام ورزشی روستایی هزینه کنند.
وی گفت: در حال حاضر 25 طرح ورزشی نیمه تمام روستایی در استان داریم که 13 سالن ورزشی چند منظوره و 12 زمین چمن مصنوعی را شامل می شود که اعتبارات اداره ورزش جوابگوی تکمیل آنها نیست و بایستی از محل ارزش افزوده و یک درصد اعتبار ادارات و نیز کمک بخش خصوصی آنها را به سرانجام برسانیم.
مدیرکل ورزش وجوانان استان قزوین یادآورشد: مدیران ادارات می توانند از محل یک درصد اعتبارات برای اشتغال جوانان، ازدواج و توسعه ورزش قهرمانی و همگانی استفاده کنند.
بخش صنعت از قهرمانان ورزشی حمایت کند
علایی مقدم در ادامه گفت: در استان قزوین 51 هیئت ورزشی فعال است و هزینه اعزام ورزشکاران به مسابقات که در گذشته حدود 3 تا 5 میلیون تومان بود امروز 10 برابر شده و بایستی حداقل 50 میلیون تومان برای اعزام یک ورزشکار هزینه کنیم که بسیار سنگین است.
وی اظهارداشت: در مسابقات آسیایی و پارآسیایی تعداد 19 ورزشکار را از استان اعزام کردیم و توانستیم 8 مدال ارزشمند را کسب کنیم واین ظرفیت در استان وجود دارد که با حمایت صنایع بتوانیم مدال های رنگارنگ بیشتری را بدست آوریم و جایگاه خود را ارتقا بخشیم.
این مدیر ورزشی تصریح کرد: در یک بسته پیشنهادی که اجرا شدنی است اعلام کرده ایم اگر مدیران یک هزار واحد صنعتی در استان ماهانه فقط یک میلیون تومان به امر ورزش اختصاص دهند می توانیم با درآمد سالانه 12 میلیارد تومانی بسیاری از مسابقات را میزبانی کرده و تیم های متعددی را به رقابت های کشوری و برون مرزی هم اعزام کنیم و تکمیل طرح های ورزشی نیز تسریع شود.
وی بیان کرد: با تشکیل کمیته ورزشی در ادارات امیدواریم بستر توسعه ورزشهای همگانی در دستگاههای اجرایی بیش از گذشته تقویت شده و شاهد اقزایش ضریب سلامت و نشاط کارکنان دولت باشیم.
استخدام قهرمانان مدال آور در ادارات
علایی مقدم با ارائه لیستی از مدال آوران ورزشی استان در میادین بین المللی اظهارداشت: تعداد 16 نفر از مدال آوران استان برای جذب دردستگاههای اجرایی معرفی شده اند که تاکنون فقط سه نفر موفق به استخدام در ادارات شده اند که انتظار داریم این موضوع با جدیت پیگیری شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان قزوین از همکاری رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان در اجرای طرح های عمرانی ورزشی تشکر و قدردانی کرد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا