مازندرانمازندران- سردبیر

تحقق رویای بانوی کارآفرین

بانویی که با ایجاد اقامتگاه بوم‌گردی در منطقه کوهستانی فلوردسوادکوه به رویایش رسید.

به گزارش خبرنگاربازارکار به نقل از خبرگزاری فارس ، خانم فاطمه حسن‌زاده از سال‌های قبل می‌گوید از رویا و آرزوهایی که وی را وارد بازار کار و اشتغال کرد.
۱۶ سال پیش بود زمانی‌که خیلی‌ها زمین داشتند و خیلی‌ها زمین خود را می‌فروختند خانم حسن‌زاده با آرزوهای بزرگی که در سر داشت به جای اینکه به فکر فروش زمین بیفتد و خود را آواره شهر کند با تمام تلاش در مسیر کار ایستاد راهی پر فراز و نشیبی که اکنون ثمره‌اش را دید.
او در ادامه افزود : به فکر ایجاد دامداری افتادم ولی پس از ماه‌ها تلاش موفق به دریافت مجوز نشدم.
قرار بود کارم را در بحث دامداری توسعه دهم و به فکر بسته‌بندی لبنیات بودم سال‌های درگیر بودم ولی خیلی سخت‌گیری کردند، با وجود همه تلاش در این مسیر خسته نشدم بلکه به فکر بوم‌گردی افتادم که بعد از کارهای ساخت چهار سالی است که توانستم در این مسیر وارد شوم.
سال‌ها دوندگی کردم و توانستم زمین مسکونی را با شرایط بوم‌گردی هماهنگ کنم و بالاخره توانستم تسهیلات دریافت کنم.
شروع کارم با کرونا افتادم ولی الان خدا را شکر می‌کنم در کنار اینکه من، همسرم و فرزندم کار می‌کنیم دو نفر به‌صورت مستقیم در ایام پیک مسافر و ۵ نفر به‌صورت‌ غیرحضوری در کنار من کار می‌کنند.
در طول این سال‌ها سختی‌های زیادی متحمل شدم از کرونا گرفته حتی مقطعی با کمبود آرد مواجه شدم اما حتی برای لحظه‌ای این فکر به ذهنم خطور نکرد که دست از کار و تلاش بردارم.
خوشحالم در حرفه‌ای ورود پیدا کردم که به آن علاقه‌مند هستم، واحد بوم‌گردی شامل خانه چوبی، آلاچیق و سایر امکانات است.
افزایش هزینه‌ها هم از مشکلات بود ولی برای فردی که می‌خواهد کار کند و در مسیر کار و تولید بماند مشکلات برایش با اراده محکم کنار می‌رود.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران این‌باره در گفت‌وگویی، اظهار می‌کند: طی چهار سال گذشته نزدیک به ۳۰۰ مجوز ایجاد و تاسیس فضای بوم‌گردی در استان داده شده که این واحدها در حال فعالیت هستند، تمامی واحدهای بوم‌گردی در سطح استان خودشان راضی هستند و در سطح استان مشغول هستند.
حسین ایزدی در پایان می‌گوید: بحث بوم‌گردی در فضاهای روستاهای استان به‌ویژه مناطقی ازجمله سوادکوه، بابل و لفور، نکا، دوهزار تنکابن، آمل و کجور مورد توجه است که امیدواریم توسعه یابد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا