آموزش و مهارتفارسفارس- سردبیر

شهرک صنعتی انرژی بر لامرد راه‌اندازی می‌شود

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی فارس از برنامه این شرکت برای راه اندازی شهرک صنعتی انرژی بر لامرد با هدف بستر سازی برای جذب سرمایه گذاران جدید خبر داد و گفت:مراحل آماده سازی زیرساخت های این شهرک صنعتی در فازهای مختلف عملیاتی اجرایی می شود.

به گزارش بازار کار فارس سید مصطفی هاشمی در جلسه با فرماندار شهرستان لامرد افزود: شهرک صنعتی انرژی بر دارای بیش از هزار هکتار مساحت است که برای استقرار صنایعی که نیاز به مصرف انرژی بالایی دارند احداث شده است.
وی با اشاره به نزدیکی این شهرک صنعتی با منطقه ویژه اقتصادی لامردگفت:باتوجه به استقرار صنایع بزرگی نظیر آلمونیوم ،این شهرک صنعتی بستر مناسبی برای استقرار صنایع پایین دستی آلومینیوم فراهم کرده است.
مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی فارس با بیان اینکه برای تامین آب این شهرک صنعتی قرارداد با آبفا منعقد شده گفت:علاوه برآن از ظرفیت خط انتقال آب خلیج فارس به لامرد نیز استفاده خواهیم کرد.
مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی فارس در ادامه با اشاره به فعالیت شهرک صنعتی لامرد و ناحیه صنعتی نیرایی در این شهرستان از انعقاد ۶۵قرارداد سرمایه گذاری با متقاضیان در شهرک های صنعتی لامرد خبر داد وگفت:تاکنون۳۲واحد تولیدی،صنعتی و صنفی نیز با اشتغال ۵۵۰نفر در مرحله بهره‌برداری است.
هاشمی بر اجرای طرح توسعه شهرک صنعتی لامرد تاکید کرد وگفت:در این زمینه نیاز است دستگاه های اجرایی متولی در شهرستان نیز حمایت وهمراهی داشته باشند.
مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی فارس همچنین از قاطعیت برای اجرای طرح فسخ اراضی راکد خبر دادوگفت:اراضی که قراردادهای آن تا قبل از سال ۱۳۹۸است و هیچ گونه ساخت وسازی انجام نشده فسخ و به متقاضیان واجدالشرایط واگذار می شود.
فرماندار شهرستان لامرد نیز در این جلسه بااشاره به ظرفیت ها و توانمندی های شهرستان در بخش های مختلف گفت:به علت وجود زیرساخت های مهم انرژی،شهرستان لامرد جذابیت بالایی برای سرمایه گذاری دارد.
ابراهیم کرامت فر افزود:تصویب منطقه آزاد لامرد،وجود میادین گازی،احداث طرح نیروگاه برق ۹۳۰مگاواتی و اجرای طرح انتقال آب از خلیج فارس بعنوان مهمترین جاذبه هایی است که هر کدام می تواند برای جذب سرمایه گذار عامل موثری باشد.
وی با تاکید بر حمایت از راه اندازی شهرک صنعتی انرژی بر لامرد گفت:تمامی زیر ساخت های مورد نیاز این شهرک صنعتی نظیر آب،گاز و برق درحال مهیا شدن است و می تواند بستر های لازم برای استقرار صنایع انرژی بر را فراهم سازد.
وی تصریح کرد:از تمام ظرفیت ها برای توسعه سرمایه گذاری و اشتغال در شهرستان استفاده می کنیم.
فرماندار شهرستان لامرد در ادامه بر راه اندازی واحدهای راکد و فسخ قرارداد افرادی که زمین را دریافت و هیچ ساخت و سازی انجام نداده اند تاکید کرد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا