آموزش عالیاصفهاناصفهان- سردبیرشرکتهای دانش بنیان

دستیابی به دانش فنی ساخت قطعات پالایشگاهی با کمک شرکت های دانش بنیان

شرکت پالایش نفت اصفهان ۹۰ درصد از قطعات مورد نیاز خطوط تولید را از شرکت‌های داخلی و بخصوص دانش بنیان تامین می‌کند.

به گزارش بازارکار و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اصفهان؛ مدیر عامل شرکت پالایش نفت اصفهان با اشاره به تحریم‌ها در تامین قطعات پالایشگاهی گفت: با تشکیل مجموعه ساخت داخل در این واحد پالایشگاهی، امروز در حوزه تامین قطعات فلزی خودکفا شده ایم.
دکتر قدیری با بیان اینکه این شرکت ۲۵ درصد از فراورده‌های سوختی کشور را تامین می‌کند افزود: امروز شرکت‌های دانش بنیان به سطحی از دانش و اگاهی رسیده اند که علاوه بر دستیابی به دانش فنی تولید بسیاری از قطعات استراتژیک، حتی انرا تحلیل کنند و سپس تجهیز کامل ان را هم بسازند.

مدیر تامین و تدارکات کالا شرکت پالایش نفت اصفهان هم گفت: سالانه در این شرکت به ۳۰ هزار قطعه مصرفی نیاز داریم که ۹۰ درصد ان را از داخل تامین می‌کنیم.
مسعود متولی با اشاره به خودکفایی در زمینه تامین کاتالیست‌ها بعنوان ماده‌ای مهم در تولید بنزین یورو ۴ و گازوئیل یورو ۴ افزود: تا پیش از این این مواد از کشور‌هایی از جمله المان و امریکا وارد می‌شد.
وی گفت: پارسال ۶۰۰ میلیارد تومان قطعه از شرکت‌های داخلی و دانش بنیان خریداری شد که برای تامین آن تا سه برابر مشابه خارجی یعنی هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان صرفه جویی شده است.
در مجموع با اعتماد به علم جوانان ایرانی و حمایت از تولیدات داخل از خروج سالانه ۷۰ میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا