آموزش عالیاجتماعیاصفهاناصفهان- سردبیر

تکمیل ظرفیت رشته‌های بیهوشی، عفونی و طب اورژانس

ظرفیت رشته‌های بیهوشی، عفونی و طب اورژانس دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور تکمیل شد.

به گزارش بازارکار و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز اصفهان؛ معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان وآموزش پزشکی در نخستین همایش بین المللی سازی آموزش عالی علوم پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، با اشاره به شرکت ۴ هزار و ۳۰۰ متقاضی در آزمون دستیاری گفت: از این تعداد در مرحله اول چهار هزار نفردر رشته‌های بیهوشی، عفونی و طب اورژانس پذیرفته شده اند که ۵۰۰ نفر بیشتر از سال گذشته است.

ابوالفضل باقری فرد، تعالی، عدالت و بهره وری درنظام آموزش پزشکی کشور را از اهداف وزارت بهداشت برشمردو افزود: کیفیت آموزش پزشکی ایران در عرصه‌های بین المللی قابل رقابت بوده و بین المللی سازی آموزش پزشکی با استفاده از ظرفیت کشور برای حضور دانشجویان خارجی در کشور از برنامه‌های مهم وزارت بهداشت است بطوریکه در حال حاضر شش هزار دانشجوی خارجی در رشته‌های پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی و دیگر رشته‌های زیرشاخه پزشکی در دانشگاه‌های پزشکی کشور در حال تحصیل هستند.
وی گفت: این کارگاه دو روزه باهدف توانمندسازی بین المللی سازی آموزش در کلان منطقه هفت شامل استان‌های اصفهان، یزد و چهار محال وبختیاری به ریاست دانشگاه اصفهان در حال برگزاری است و کارشناسان این حوزه در دانشگاه‌ها با اصول بین المللی سازی آشنا می‌شوند تا با تبادل آموزش بین المللی در آینده نزدیک تعداد بیشتری دانشجوی خارجی در رشته پزشکی در کشور جذب شوند.
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هم در همایش گفت: از سال ۹۷ دانشگاه علوم پزشکی اصفهان آماده پذیرش دانشجوی خارجی بوده و هم اکنون ۴۰۰ دانشجوی خارجی از حدود ۱۴ کشور مختلف در رشته‌های مختلف پزشکی داندانپزشکی داروسازی و پرستاری در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

دکتر غلامرضا معصومی افزود: اصفهان مسئول کلان منطقه هفت اصفهان، یزد وکاشان و چهارمحال وبختیاری است.
دکتر امینی دبیر این همایش هم گفت: در این همایش دو روزه ۸۰ استاد دانشگاه علوم پزشکی، مدیران دانشگاه‌ها و اعضای هیئت علمی و استادانی از وزارت بهداشت سعی می‌کنند تبادلات وتجربیات خود را برای توانمندسازی دانشگاه‌ها در پذیرش دانشجوی خارجی عرضه کنند.
تبادلات آموزشی بین المللی، دیپلماسی علمی وآموزشی، آشنایی با سازمان‌های بین المللی مرتبط با بحث آموزش، اصول مذاکرات در آموزش و بازاریابی بین المللی و همکاری‌های مشترک بین الملی آموزشی و عرصه بین الملی و ارتقای کیفیت آموزش عالی بین المللی از محور‌های این همایش است.
این همایش فردا در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به پایان می‌رسد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا