دسته‌بندی نشدهشرکت های خلاق

«رویش اندیشه های نو در گردشگری ایران» شعار امسال هفته گردشگری

مدیرکل توسعه گردشگری با اشاره به انتخاب شعار «رویش اندیشه های نو در گردشگری ایران» گفت: اولویت امسال سازمان جهانی گردشگری، احیای گردشگری با رویکرد جامعه محلی و محیط زیست است.


به گزارش بازارکار به نقل از فارس، سید مصطفی فاطمی مدیرکل توسعه گردشگری داخلی در نشست رونمایی از پوستر هفته گردشگری اظهار داشت: هفته گردشگری از ۵ مهرماه آغاز می شود و تا ۱۱ مهرماه ادامه خواهد داشت.
وی با بیان اینکه در این هفته فعالان گردشگری حرف های خود را خواهند زد و تقریبا‌ هر کشوری شنونده فعالان گردشگری خواهد بود، گفت:«رویش اندیشه های نو در گردشگری ایران» شعار ما در هفته گردشگری خواهد بود.
وی افزود: این شعار در راستای‌شعار امسال سازمان جهانی گردشگری با عنوان «باز اندیشی در گردشگری» انتخاب شده است.
فاطمی تصریح کرد: اولویت امسال سازمان جهانی گردشگری، احیای گردشگری با رویکرد جامعه محلی و محیط زیست، انعطاف پذیری در فعالیت های گردشگری، حفاظت از گونه های در حال انقراض و آداب و رسوم باستانی بوده است.
مدیر کل توسعه گردشگری داخلی با بیان اینکه در این هفته برنامه های ملی و مذهبی متعددی وجود دارد، گفت: برنامه ریزی های ما با توجه به مناسبت ها در این هفته خواهد بود، بر همین اساس
۵ مهرماه که شهادت امام رضا (ع) است برنامه ها معطوف به گردشگری مذهبی و معنوی خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه شعار امسال توسط رهبری سال تولید و دانش بنیان انتخاب شده و رویکرد وزارت میراث فرهنگی بر این مبنا به تنوع بخشی با میراث ناملموس مرتبط است.
فاطمی با اشاره به اینکه هفته گردشگری از ۵ تا ۱۱ مهر با برنامه های ملی و مذهبی متعددی آغاز می‌شود، گفت: ۵ مهرماه شهادت امام رضا (ع) است و به همین دلیل برنامه های روز اول ما معطوف با گردشگری مذهبی، و در ادامه توزیع گردشگری موضوعی، گسترش سفرهای ارزان قیمت، اطلاع رسانی فعالیت های وزارت خانه،و فرهنگ سازی عمومی خواهد بود.
مدیرکل توسعه گردشگری داخلی، از اجرای برنامه هایی در خصوص توسعه گردشگری کشاورزی در استان کردستان، جشنواره خرما در بوشهر، شکرگذاری انار در یزد، جشنواره سفره کردی در کردستان از جمله این برنانه ها عنوان کرد و ابراز داشت: در این هفته از ظرفیت فعالان بخش خصوصی استفاده می‌کنیم.
به گفته وی این صنعت بعد از ۲ سال با رویکرد جدیدی فعال خواهد شد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا