ایلامایلام- سردبیردسته‌بندی نشده

اشتغالزایی پارک پلی‌پروپیلن برای ۱۴ هزار نفر

استاندار ایلام با انتقاد از تاخیر در روند مناقصه و آغاز عملیات اجرایی پروژه پارک پلی‌پروپیلن ایلام، گفت: این پروژه جزو مصوبات سفر رییس جمهور به ایلام است و برای ۹ هزار نفر بصورت غیرمستقیم و پنج هزار نفر بصورت مستقیم اشتغالزایی دارد.

استاندار ایلام عنوان کرد:
اشتغالزایی پارک پلی‌پروپیلن برای ۱۴ هزار نفر
استاندار ایلام با انتقاد از تاخیر در روند مناقصه و آغاز عملیات اجرایی پروژه پارک پلی‌پروپیلن ایلام، گفت: این پروژه جزو مصوبات سفر رییس جمهور به ایلام است و برای ۹ هزار نفر بصورت غیرمستقیم و پنج هزار نفر بصورت مستقیم اشتغالزایی دارد.
به گزارش بازارکار  به نقل از ایرنا؛ حسن بهرام‌نیا در نشست با مدیران حوزه نفت، گاز و پتروشیمی استان ایلام افزود: با راه‌اندازی پارک پلی‌پروپیلن در ایلام با توجه به وجود پتروشیمی و ذخایر غنی نفت و گاز، زنجیره ارزش این صنعت در استان تکمیل می‌شود.
وی با تاکید بر تسریع در فرآیند سرمایه‌گذاری و انتخاب سرمایه‌گذار و آغاز عملیات اجرایی این پروژه، تاکید کرد: این پروژه برای پنج هزار نفر بصورت مستقیم و ۹ هزار نفر بصورت غیرمستقیم اشتغال‌زایی دارد.
استاندار ایلام سیستم مدیریتی پتروشیمی ایلام را ضعیف دانست و گفت: به دلیل آلودگی‌های زیست محیطی و خام فروشی، عملکرد مجموعه مدیریت این واحد رضایت‌بخش نیست.
بهرام‌نیا تصریح کرد: پتروشیمی ایلام باید مبنای اشتغال باشد و بسیاری از مشکلات حوزه اشتغال استان را برطرف کند.
وی ادامه داد: ایلام، استانی در کلاس ملی از نظر منابع نفت و گاز است که از مصادیق آن بهره‌مندی از ۱۱ درصد منابع گاز و ۶ درصد منابع نفتی کشور است.
بهره‌مندی از مزایای منابع نفت و گاز ایلام مهم‌ترین مطالبه مردم ایلام
استاندار ایلام، بهره‌مندی از مزایای منابع نفت و گاز ایلام را مهم‌ترین مطالبه مردم استان ذکر کرد و گفت: در این بخش بسیار غنی هستیم اما در حد مطلوب این حوزه در توسعه استان سهیم نبوده و زنجیره ارزش آن تکمیل نشده است.
بهرام‌نیا تاکید کرد: منابع نفت و گاز یک موهبت الهی به مردم استان است که باید برای توسعه و پیشرفت ایلام در این حوزه بیش از گذشته سرمایه‌گذاری شود.
وی با اشاره به عدم حضور برخی مدیران حوزه نفت و گاز استان در نشست پیگیری مصوبات سفری رییس جمهور در حوزه نفت و گاز استان، یادآور شد: به دلیل اهمیت بسیار بالای موضوع، حضور تمامی مدیران این حوزه در نشست بعدی الزامی است.
استاندار ایلام اضافه کرد: برنامه داریم در جلسات با زمانبندی مشخص در هر بخش ورود کنیم و با فعالان تولید و بهره‌وری و با مدیران واحدهایی که هنوز به بهره‌وری نرسیدند، نشستی‌هایی را برگزار کنیم.
بهرام‌نیا اظهار داشت: نماینده سیاسی دولت در هر شهرستان فرماندار است و باید با همه توان از ظرفیت تمامی دستگاه‌های اجرایی و صنایع شهرستان استفاده کند.
وی از مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خواست: برای ساماندهی و بکارگیری استفاده از نیروهای بومی و متخصص در صنایع نفت و گاز استان طبق قانون بصورت جدی تمهیدات لازم را اتخاذ کند.
پیمانکاران فعال حوزه نفت و گاز باید در استان افتتاح حساب کنند
استاندار ایلام گفت: پیمانکاران حوزه نفت و گاز باید در استان افتتاح حساب کنند و مسئولیت رصد این مهم با مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان است و در غیر اینصورت فرمانداران می‌توانند از ارائه خدمت به آنان خودداری کنند.
بهرام‌نیا ادامه داد: مواد مصرفی شرکت‌های پیمانکاری حوزه انرژی ایلام با رعایت استانداردها باید از استان تهیه شود و این مهم نیز بصورت دقیق رصد خواهد شد.
وی با اشاره به آلایندگی صنایع استان، تاکید کرد: علاوه بر گرد و خاک، آلایندگی‌ها موضوع دیگری است که مردم استان را آزار می‌دهد و باید برای آن چاره‌اندیشی شود.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا