مازندرانمازندران- سردبیر

استقرار بزرگترین خط تولید پلی استایرن شمال کشوردربابل

رئیس اداره صنعت، معدن وتجارت شهرستان بابل با اشاره به اینکه ۲۳ درصد از کل اشتغال شهرستان مربوط به صنایع شیمیایی است گفت: بزرگترین خط تولید پلی استایرن شمال کشور در بابل مستقر است.

به گزارش خبرنگار بازار کار ، محمود تشکا فیروزجایی در گفت و گو با خبرنگاربازار مازندران با اشاره به فعالیت صنعتی شهرستان بابل اظهار کرد: شهرستان بابل با داشتن ۳۴۶ واحد صنعتی فعال کوچک و بزرگ با اشتغال هشت هزار و۸۹۲ نفر پس از ‌شهرهای آمل و ساری در جایگاه سوم استان قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه شهرستان بابل دارای سه شهرک و سه ناحیه صنعتی است، افزود: بابل ۱۸۰واحد صنعتی دارد که پنج هزار و ۸۴۰ نفر در آن اشتغال دارند.
این مسئول ادامه داد: در خارج از شهرک ها و نواحی صنعتی شهرستان بابل نیز ۱۷۲ واحد صنعتی بزرگ و کوچک با اشتغال حدود سه هزار و ۱۰۰نفر فعالیت دارند.
رئیس صمت شهرستان بابل تصریح کرد: بیشترین سرمایه گذاری و بیشترین اشتغال شهرستان به ترتیب به میزان ۵۳ درصد از کل سرمایه گذاری و ۲۳ درصد از کل اشتغال شهرستان مربوط به صنایع شیمیایی است بطوریکه بزرگترین خط تولید پلی استایرن شمال کشور در این شهرستان مستقر است.
تشکا فیروزجایی با اشاره به صدور 73 فقره پروانه بهره برداری وهمچنین 163 فقره جواز تاسیس برای سرمایه گذاران صنعتی شهرستان توسط اداره صمت شهرستان بابل از ابتدای سال ۱۴۰۰ لغايت 20 /6/1401 خبر داد و یادآور شد: در این حوزه شهرستان بابل رتبه نخست استان را به خود اختصاص داده است.
این مسئول افزود: از ابتدای سال ۱۴۰۰ لغایت 20/ 6/ ۱۴۰۱ تعداد ۶۱ واحد صنعتی جهت دریافت تسهیلات رونق تولید به بانکهای عامل شهرستان معرفی شدند.
رئیس اداره صمت عمده ترین مشکلات واحدهای تولیدی صنعتی شهرستان بابل را فقر زمین صنعتی، مشکلات تغییر کاربری زمین برای سرمایه گذاری در خارج از شهرک ها و نواحی صنعتی، مشکلات راه دسترسی به شهرک ها و نواحی صنعتی، بالا بودن نرخ بهره تسهیلات ومشکلات تامین منابع سرمایه درگردش و سرمایه ثابت از سوی بانک ها،عدم استقرار برخی از ادارات و دستگاهای مرتبط با صادرات و ترخیص کالا بویژه گمرک،‌عدم ثبات بازار مواد اولیه، مشکلات در صادرات و عدم ثبات بازارهای هدف و… برشمرد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا