مازندرانمازندران- سردبیر

ابتکاری نوازیک مرکز خیریه درحوزه اشتغالزایی

اجرای طرح کتاب یاری در راستای اشتغالزایی وحفاظت از محیط زیست ، ابتکاری از مرکز خیریه بابل

به گزارش خبرنگار بازارکارمازندران ، مدیرعامل مجتمع حمایتی مهدی موعود(ع) با اشاره به اینکه مجتمع حمایتی مهدی موعود (عج) بابل در سال ۱۳۷۸ به همت جمعی از نیک اندیشان و خیرین بابل با مجوز از سازمان بهزیستی افتتاح شد اظهار کرد: دراین مجتمع در ۳ مرکز ازکودکان پسر 7تا18سال پذیرش و نگهداری می گردد .
روح اله برارنیا، نگهداری و مراقبت شبانه روزی از کودکان و نوجوانان بی سرپرست و بد سرپرست، ساماندهی و حمایت کودکان و نوجوانان مددجو نزد خانواده و همچنین حمایت از خانواده های کم برخوردار با بسته های معیشتی و کمک های غیر نقدی را سه رویکرد اصلی این مجتمع برشمرد.
وی افزود: طرح کتاب یاری با هدف جمع‌آوری کتاب‌ها، جزوات و دفاتر غیر قابل استفاده دانش‌آموزان و دانشجویان در راستای بازیافت و بازگردانی آنها به چرخه تولید و بهره‌وری از آن در راستای کمک به تحصیل پسران مجتمع و حفاظت از محیط زیست اجرا شد.
وی با بیان اینکه هنوز فرهنگ استفاده از کتاب در جامعه نهادینه نشده است تصریح کرد: با جمع آوری این کتاب ها گذشته از اینکه این فرهنگ در جامعه ترویج می شود که کتاب زباله نیست بلکه می توان از آن مجددا استفاده کرد و کتابهایی که مورد نیاز نیست به چرخه تولید برگرداند.
مدیرعامل مجتمع حمایتی مهدی موعود(ع)با اشاره به اینکه نیازمند حمایت همه ارگانهای دولتی برای اشتغال فرزندان مجتمع هستیم تا دغدغه حضور آنها را در اجتماع بعد از سنین خاص نداشته باشیم تصریح کرد: گرچه فرزندان مجتمع در حوزه مهارت آموزی و اشتغال با بازار کار آشنا و آماده حضور در اجتماع هستند اما تعدادی از فرزندان ما شرایط لازم برای آموختن را به سبب بعضی از محدودیت ها ندارند وباید در حوزه های مناسب تر بکارگیری شوند.
برارنیا خاطرنشان کرد: اگر آموزش و پرورش، ارگانهای دولتی و همشهریان خیربابل و حتی دیگر شهرها با ما در این طرح همکاری داشته باشند با توجه به شرایط اقتصادی موجود که در حوزه تامین مایحتاج این مجتمع دچار مشکل عدیده هستیم با فروش این کتاب ها شرایط مناسبی برای تحصیل این فرزندان فراهم می شود .
مدیر عامل مجتمع حمایتی مهدی موعود(ع) خواستار حمایت خیران در حوزه های مختلف است تا بتواند خدمات شایسته تری به فرزندان این مجتمع ارائه دهد.

مشاهده بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا